MENU
Gjuetia e paligjshme

S’ka mëshirë as për pelikanin kaçurrel

Reagimi serb

Mediat serbe: Shqiptarët bashkohen në vitin 2025

Pothuajse të gjitha gazetat në Beograd kanë në pasqyruar në numrin e sotëm takimin e...

Ekspozita me 62 fotografi

Hapet ekspozita “Elbasani në vitet 1916-1918”

“Elbasani në vitet 1916-1918” është titulluar ekspozita me fotografi të marra nga arkivat e Vjenës...

Mbështetja amerikane

SHBA-ja mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare në...

Dënimi 3 vjet burg

Sarandë/ Arrestohet 63 vjeçari, i dënuar në mungesë

Një 63-vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në pranga të Policisë në Sarandë. Siç...

Nënshkrimi i marrëveshjes

Korçë/ Marrëveshje bashkëpunimi midis bashkisë dhe universitetit

Bashkia e Korçës ka nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi me Universitetinn “Fan Noli” për programin...

Deklarata

Liderët shqiptarë bëjnë shqiponjën/ Vuçiç: Si pula

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, komentoi mbledhjen e dy qeverive, atë të Shqipërisë dhe Kosovës,...

Deklarata

Amerika ‘kundër’ Kosovës: Hiq tarifat ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan Kosovës që të heqë tarifat ndaj importeve nga...

Përmbledhja ditore e rajonit

Takimi në Pejë/ Vazhdon bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë

Kosovë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tha...

Përmbledhja e takimit

Çfarë ndodhi në takimin e përbashkët Shqipëri-Kosovë?

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli i Ministrave të Shqipërisë kanë zhvilluar në Pejë mbledhjen e...

Opinion

3 dështimet e mëdha, të ‘qeverisë (kosovare) së sporteve të rënda’

1. LIBERALIZIMI, ku tashmë edhe shtetet e kumbarisë së pavarësisē, hezituan në marrjen e një...

Detajet

Semani ‘pushtohet’ nga mbetjet

Grykëderdhjen e lumit Seman në Fier pas reshjeve intensive që kanë përfshirë vendin, ditët e...