MENU
klinika
Çfarë u kërkua?

Zbatimi i ligjit për gjuhën shqipe, Shkupi i kërkon ndihmë Prishtinës

Aktivitetet për 2019

Parada Shqiptare në SHBA, Çamëria në fokus

Në Diasporë, traditat dhe rrënjët shqiptare vijojnë ende të ruhen ndër breza e breza me...

Bojkotojnë punën

Ekzekutimi mafioz i Gurrës, avokatët e Korçës në protestë

Ekzekutimi mafioz i avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit ka tronditur jo vetëm banorët,...

Çfarë tha?

U shkarkua nga Haradinaj, reagon zv.ministrja

Ditën e djeshme, Vesna Mikiç zv.ministre e Drejtësisë u shkarkua nga kryeministri Haradinaj pas deklaratave...

12 vite më parë

Çfarë kërkoi Ahtisaari për Kosovën?

Martti Ahtisari, ish-presidenti finlandez dërgoi 12 vite më parë raportin përfundimtar në Këshillin e Sigurimit...

Detajet

Gruaja vetëvaret dhe telefonon policinë: Amanet fëmijët

Një 41-vjeçare nga fshati Molisht në rrethin e Beratit, i ka dhënë fund jetës mesditën...

Afati i pacaktuar

Berat/ Pezullohen punimet në rrugën e kalasë

Punimet e rrugës që të çon tek Kalaja e Beratit janë pezulluar me një afat...

Njoftimi i policisë

Vrasja e “Nardit të Thethit”, arrestohen autorët

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen e biznesmenit Nard Polia në Shkodër....

Pritet vlerësimi

Sa është zbatuar ligji për gjuhën shqipe në Maqedoninë e Veriut?

Pas miratimit në janar të vitit të kaluar, të gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare në...

"NATO gjenocid ndaj serbëve"

Deklarata kundër NATO-s, shkarkohet direkt zv.ministrja

Zv.ministrja e Drejtësisë, Vesna Mikiç është shkarkuar sot nga detyra me vendim të kryeministrit të...

Digjet bimësia

Zjarr i madh në Lushnje, dyshimet e para

Një zjarr i madh ka rënë në luginën e përroit të Kasharajt në Lushnjë. Mësohet...

VIDEO

Lufta e Kosovës/ Çfarë tha Bill Clinton 20 vite më parë?

Qendra presidenciale Klinton, ka dalë me një postim në Facebook, ku ka përkujtuar 20-vjetorin e...