MENU
Për herë të dytë

Ballsh/ Nuk mbylli lojërat e fatit, procedohet pronari

Detajet

Ngrihet zyrtarisht në Shkup flamuri i NATO-s

Ditën e sotme në orën 11:00 është ngritur zyrtarisht gjatë një ceremonie solemne flamuri i...

Detajet

Goditen 4 grupe në Itali e Shqipëri, të arrestuarit në Vlorë

Prokuroria e Krimeve të Rënda, Policia Shqiptare në bashkëpunim me policinë italiane kanë publikuar rezultatet...

Detajet

Kapet në kufi me 77 kg drogë, arrestohet shtetasi grek

Një 48-vjeçar grek ka rënë sot në prangat e policisë. Ai u kap teksa tentonte të...

Peqin

Zbulohet banda e hajdutëve,1 i arrestuar e 2 në kërkim

Një 24-vejcar nga Hasi me inicialet I.J është arrestuar nga policia e Peqinit, ndërsa ka shpallur në...

Njoftimi

Reshjet e borës, ARRSH: Gjendja në akset rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion për gjendjen në akset rrugore të vendit pas rikthimit...

Dëmet ekonomike dhe financiare

Taksa ndaj Serbisë shkaktoi humbje 100 milion euro

Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

“Putin-Trump paralajmërojnë luftë!”, propaganda e Vuçiç

Që Shtetet e Bashkuara e kanë marrë seriozisht realizimin e qëllimit të tyre për arritjen...

Detajet

Zhdukja e dy personave në Tepelenë dhe Përmet/ Dyshimet

Dy të rinj nga Tepelena dhe Përmeti janë zhdukur pa lënë gjurme duke humbur kontaktin...

Zgjedhjet presidenciale

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, partitë shqiptare pa kandidat

Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për...

Korrigjimi i kufijve

Haradinaj: Armik i Kosovës, kush flet për ndryshim kufijsh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë mesazhe të ashpra kundër ndryshimit të kufijve, gjatë...

"Shkakton trauma"

Rasti në Kavajë/ UNICEF dënon shfaqjen e identitetit

Pas abuzimit të 13-vjeçares në gjiminazin ‘Rilindja’ në Kavajë ka reaguar edhe UNICEF. Përmes një...