MENU
klinika
10 grupe inspektimi zbresin në terren

Nis puna masive për pastrimin e Durrësit nga rrënojat

"Të na strehojnë te konvikti i ri"

Krujë/ 26 pallate e 100 shtëpi të pabanueshme

25-pallate në qytetin e Krujës janë shpallur të pabanueshëm nga tërmeti i fuqishëm që ra...

"Lajmin do e marrim para Krishtlindjeve"

Haradinaj homazhe te varri i Rugovës: Ende optimist për vizat

Derisa shteti francez vazhdon të deklaroj se Kosova duhet të jap rezultate të prekshme në...

Dita e sotme, vendimtare

Nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës....

“Të gjithë bashkë mundemi për Shqipërinë”

Grekët po dëshmojnë një frymë të lartë solidariteti me Shqipërinë

Grekët po dëshmojnë një frymë të lartë solidariteti me Shqipërinë. Greqia ishte një nga vendet...

Sqarimi i Profesorit maqedons

“Nuk mund të kishte kurrsesi cunam”

Profesori i njohur për Sizmikën dhe Tërmetet nga Maqedonia e Veriut, Mihail Garevski, qetësoi të...

"Meriton mirënjohjen më të veçantë"

Cakaj falenderon Forcat e Sigurisë së Kosovës

Kosova ishte e para që na erdhi në ndihmë pas tërmetit të mëngjest të 26...

Video

Durrësi dikur, për ata që e kanë harruar

Në historinë e saj të aktivitetit sizmik, Shqipëria është goditur disa herë nga tërmete të...

"Po kthehemi nga meraku..."

Nis kthimi i banorëve që u strehuan në Kosovë

Shqetësimi për procesin e vlerësimit të shtëpive të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit po...

Pas largimit të Valbona Sakos

Durrës/ Dorëhiqet edhe nënkryetarja e bashkisë

Pas Valbona Sakos është dorëhequr nga posti edhe nënkryetarja e bashkisë së Durrësit, Etleva Kondi....

Shtëpitë janë të degraduara

Kurbin/ Qindra banorë “braktisin” banesat pas tërmetit

Qindra banorë e Mamurrasit dhe Kurbinit janë larguar nga shtëpitë e tyre për shkak se...

Ja sa banorë janë evakuuar

Shifrat/ 6 pallate dhe 20 banesa të shembura në Durrës

Në Durrës rezulton se janë shembur 6 pallate dhe 20 banesa, ndërsa 185 pallate kanë...