MENU
klinika
Protestat e opozitës

Përplasjet me Kryeministrin, Ademi: Do të gjuaja me molotov!

Drejt Hagës

Greqia, notë zyrtare Gjermanisë për dëmshpërblimet e luftës

Ministria e Jashtme greke ka publikuar notën zyrtare, me anë të së cilës i kërkon...

Deklarata

Haradinaj: Qershori i lirisë, motivim për të punuar më shumë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kujtoi dëshmorët dhe ish-bashkëluftëtarët e tij, Shaban e Isuf Mazrekaj...

Reagon Zaev

“NATO-ja nuk do të lejonte krijimin e “Shqipërisë së Madhe”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha se do të dorëhiqet nga pozita, nëse...

Detajet

“Blic” në Sarandë, arrestohen katër policë kufitarë

Këtë të enjte katër punonjës të Policisë Kufitare janë shoqëruar në komisariat. Efektivët janë kontrollorë...

16 lëkundje

“Shkundet” Korça, goditet sërish nga tërmetet!

Korça duket se nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Instituti i Gjeoshkencave raporton për 16...

Arsyeja

Masakra e Pukës/ Të dënuar për vrasje, 3 vëllezërit në grevë urie

Anton, Sokol dhe Bardhok Përmakaj, tre vëllezërit e dënuar për masakrën e Pukës në vitin...

Zaev me deklaratë të fortë

Shqipëria kërcënon Gjermaninë?

Teksa ndodhet në Bruksel, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka folur edhe për...

"Shkatërrimi i..."

“Kosova është Serbi”, amerikania i mbyll gojën Daçiç

Fushatës “Kosovo is Serbia”, fushatë kjo e mbështetur nga ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç...

Detaje

Haradinaj takim “kokë më kokë” me Merkel, çfarë do diskutojnë?

Teksa ndodhet në Berlin në një vizitë njëditore, pritet që kryeministri Haradinaj të takohet edhe...

Detajet e para

Bulqizë/ Kamioni del nga rruga, vdes një person!

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Bulqizë, si pasojë e të cilit ka...

Peticioni për mosmbyllje

Shkrihet Gjykata e Kavajës, reagon ashpër kreu i bashkisë

Kreu i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur...