MENU
klinika
Fatos Lubonja: Opozita është pa shpresë

Shqipëria është në ditët e saj më të zeza, Rama do të sundojë i patrazuar

Andi Bushati

Cetinja, një kthim në histori që shpjegon konfliktin Rama- Kurti

Ajo që ndodhi të dielën në Cetinjë është një nga ato ngjarje që hedhin dritë...

Bamir Topi

Më i interesuari që Berisha të jetë në Parlament, është Edi Rama

Ish-presidenti Bamir Topi ka deklaron se Edi Rama është personi që ka kontrollin e të...

Ylli Pata

Ofertat e Ramës për PD-në, jashtë konspiracionit për bashkëqeverisje

Tashmë Edi Rama e ka shpallur qeverinë e tij, e cila dukshëm është politike dhe...

Ylli Pata

Skenaret që ka në dorë Lulzim Basha për “ngrirjen” e Sali Berishës

Si asnjëherë më parë Parlamenti nuk thirret në fillim jave, por pikërisht në trokitjen e...

Artur Zheji

Mali i Zi, Edi Rama Gri dhe Albini i Kuq!

“Open Ballkan”, u gjunjëzua në Mal të Zi. Sulmi serb aty, me teshat e priftërinjve...

"...e kemi pushim meqë përkujtojmë Nënë Terezën?"

Festa zyrtare/ Artan Fuga ironi me punonjësit e administratës

Akadamiku Artan Fuga ka ironizuar sot me faktin që administrata shtetërore bën një ditë pushimi...

“E rrezikshme për rajonin”

Analisti i njohur amerikan: Projekti i Serbisë së Madhe sërish aktual

Analisti i njohur amerikan Janusz Bugajski, i Fondacionit Jamestown, ka komentuar zhvillimet e fundit në...

A do të hyjë Sali Berisha në Parlament?

Ngjela: Është kryqëzim i rrezikshëm! Problemi është se…

Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se Sali Berisha është në cak të mospranimit të...

Analiza

Gjekmarkaj: Promovimi i dosjes “184” si mesazh publik. A mund të ketë bashkëpunim me opozitën duke promovuar “yjet” Damin e Ulsi?

AGRON GJEKMARKAJ Shqipëria gëlon nga dosjet. Gjithëndoresh janë ato. Pirgu i tyre, tash 30 vjet...

Ben Andoni

Si Covid-19 ia zbuloi edhe Shqipërisë anti-intelektualizmin?!

Ben Andoni Anti-intelektualizmi ose ashtu siç njihet në thelb: hedhja poshtë e së vërtetës, argumentit,...

Bederi Islami: Disa veçori të qeverisë së re

“Rama 3”, sfidat që ka përpara dhe pritshmëritë

Ditën e djeshme, në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, shefi i saj, si...