MENU
klinika
Mbyllet sot afati për dorëzimin e dokumenteve

Fermerët përfitues nga buxheti shtesë për Skemën Kombëtare

Parashikimi i errët në kohë COVID-i

‘Të ardhurat për frymë të çdo shqiptari pritet të ulen’

Në Kuadrin e fundit makroekonomik, qeveria shqiptare parashikon që të ardhurat për frymë në vitin...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 30 Korrik 2020

Monedha e eurozonës kap sot vlerën e 124 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet me 106.20 lekë. Paundi...

Për këtë ka disa faktorë

IATA jep lajmin e keq për trafikun global ajror

Trafiku global ajror nuk do të kthehet në nivelet para-koronavirusit deri të paktën në vitin...

Organizata Botërore e Turizmit/ Frikë për vendet e punës

Turizmi, 273 mld euro humbje, më keq se në vitin 2009

Sipas Organizatës Botërore të Turizmit të Kombeve të Bashkuara, sektori global i turizmit ka humbur...

Tërmeti e pandemia/ Denaj: Kemi vendosur që tatimpaguesit...

“Rritja e deficitit buxhetor dhe e borxhit publik, e përkohshme”

Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur sot nga foltorja e Kuvendit për dy ngjarjet...

Prof. Dr. Adrian Civici/ Një model i ri biznesi

E ardhmja e bankave, një lidhje e re me klientët

Bankat e të ardhmes do të jenë të orientuara drejt “modelit bionik”, një përzierje ndërmjet...

RT/ Cila monedhë 'po rremben fronin'?

Dollari amerikan po humbet ‘pushtetin’ në tregjet globale

Shqetësimi në rritje për inflacionin në Shtetet e Bashkuara do të thotë që dollari amerikan...

DW/ Politika ka paralajmëruar ndryshime

“Punonjës sezonal në Gjermani? Kurrë më”

Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpërthime të virusit Corona. Një shkak më shumë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 29 Korrik 2020

Monedha e eurozonës kap sot vlerën e 124 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet me 106.20 lekë. Paundi...

BB: Mekanizmat e ringritjes së ekonomisë

“Qeveria të aplikojë Skema Publike të Garantimit të Kredisë”

Programet e garancisë të nisura nga qeveria në përgjigje të krizës COVID-19, me kalimin e...

Bizneset, Jo më aksionerë anonimë

Denaj: Pronarët përfitues do pasqyrohen në një regjistër

Shqipëria do të krijojë “regjistrin e Pronarëve Përfitues”, ku do të pasqyrohen të gjithë personat...