MENU
klinika
Të dhëna

Kompania ajrore zvicerane fluturime direkte Tiranë-Zyrih

Projeksionet e INSTAT

Shqipëria po plaket?

“Popullsia shqiptare do të vazhdojë procesin e plakjes“, kështu vihet re nga projeksionet e publikuara...

Ndryshimet e Paketës Fiskale

DPT përditëson platformën e informimit

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka përditësuar Platformën e Informimit për 11 kategoritë e tatimpaguesve...

Indeksi alarmant

Nënat shqiptare më të rejat në Europë, por lindin më pak fëmijë

Bazuar në disa të dhëna të bëra publike nga Eurostat, ndonëse Shqipëria rezulton të ketë...

Çmimet e apartamenteve

Tirana më e shtrenjta në rajon?

Sipas disa të dhënave të publikuara nga Colliers International, Tirana ia ka kaluar edhe Beogradit...

Kursi zyrtar

Këmbimi valutor/ Si nis java për Euron, Paundin dhe Dollarin?

Edhe në këtë fillim jave kursi i këmbimit duket se nuk paraqet ndryshime për monedhat...

Rekomandimet

Shërbimet dentare/ AK mbyll procedurat e hetimit paraprak

Komisioni i Autoritetit të Konkurrencës, ka vendosur të mbyllë procedurat e hetimit paraprak në tregun...

BSH publikon rezultatet

“Skaneri ekonomik”/ Triliona lekë-borxhe

Për herë të parë, Banka e Shqipërisë publikoi rezultatet e një “skaneri” të ekonomisë shqiptare,...

Proçesi i nxjerrjes së naftës

Klosi siguron qytetarët/ Vende të reja pune përmes SHELL-it

Qyteti i Beratit ofron sot të gjitha arsyet dhe kushtet për të jetuar, por edhe...

Analiza e dëmit ekonomik, 2018

KLSH zbardh listën e shkaktarëve kryesorë, kryesojnë Tatimet

Sipas një analize të fundit të Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH), lidhur me strukturën...

Detaje

TEC-i Vlorë, Ministria e Energjisë pezullon garën

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bëri të ditur të shtunën se ka pezulluar përkohësisht procedurën...

EMRA+FOTO

Manjatë të biznesit, si arritën sukses këta miliarderë

Historitë e frymëzimit në rradhët e miliarderëve të sotëm, janë ndoshta historitë më të bukura...