MENU
klinika
Detajet

Patentat ndërkombëtare/ Nga 1 shkurti vlefshmëri deri në…

Detajet

Dyfishohen çmimet dentare? Reagon Autoriteti i Konkurrencës

Sot ka ardhur reagimi i Autoritetit të Konkurrencës, pas vendimit të Urdhrit të Stomatologut për të...

Opinion

Dy aspra për kërkim-zhvillimin!

A e mbani mend shprehjen e aktorit Luftar Paja: “Me dy aspra (lekë) dashka edhe...

Flet Kryeregjistruesi

“Legalizuam 9500 objekte, presim edhe 10 mijë të tjera”

Zyra e Regjistrimit të Pasurive njoftoi se janë në proces regjistrimi edhe 10 mijë leje...

Realizimi i vështirë

Karta e studentit, operatorët e transportit kërkojnë para

Karta e Studentit, si një nga tetë kërkesat e listuara gjatë protestave të studentëve, duket...

Monopoli i karburanteve drejt rënies

Çmimet e biletave nga Rinasi mund të ulen

Çmimi i karburantit me të cilin furnizohen avionët pritet të ulet, pasi në treg po...

Deklarata

Balluku “nuk ka të ndalur”, pas shkarkimeve nis skanerin e…

Në një tjetër dalje publike, ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku njoftoi skanimin e të...

Largon Alban Jahon nga drejtimi

Vjollca Hoxha merr “timonin” edhe në Digitalb

Kompania Digitalb ka larguar nga detyra drejtorin e saj që nga themelimi, Alban Jaho. Drejtuese...

Hidhet një hap i rëndësishëm

Bursa shqiptare drejt hapjes për sektorin privat

Në fund të këtij muaji, pritet që Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare të licencojë regjistrarin e...

Marketet partnere t’i vendosin vetë

Konkurrenca: Conad të mos imponojë çmimet me pakicë

Autoriteti i Konkurrencës ka urdhëruar ndërmarrjen Conad Albania të mos orientojë çmimet e shitjes me...

Takimi me kompaninë amerikane

Shpiragu i mbushur me naftë dhe gaz, SHELL gati për në Shqipëri

Një lajm mjaft të rëndësishëm në fushën e ekonomisë ka referuar ditën e sotme kryeministri...

Ligji po përgatitet

Mjekimi i pakujdesshëm mund të paguhet nga sigurimet

Akuzat për mjekim të pakujdesshëm janë gjithnjë e më të shpeshta në Shqipëri. Në disa...