MENU
klinika
Pasojat e Covid-19

Çmimet e shtëpive pritet të bien me 16%

Kriza ekonomike më e madhe në 18 vitet e fundit

Kompanitë amerikane shkurtojnë 20.2 milionë vende pune

Pandemia e koronavirusit ka godotur ekonominë në të gjitha vendet e botës, duke sjellë edhë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 7 Maj 2020

Euro ka shënuar rritje dhe sot këmbehet me 124.50  lekë. Dollari amerikan, sërish në një...

"Tronditje e paparë për Europën!"

Parashikimi i parë zyrtar i BE për pasojat e pandemisë

Bashkimi Evropian parashikon “recesion të përmasave historike këtë vit”, për shkak të ndikimit të pandemisë...

Tarifa më e lirë për energjinë diellore në glob

Projektohet impianti diellor më i madh në botë

Projekti Al Dhafra në Abu Dhabi është vendosur të jetë impianti më i madh diellor...

Një udhëtim aspak i lehtë!

BBC/ Pikëpyetjet e marrëveshjes tregtare MB-SHBA

Lundrimi i marrëdhënieve përmes thirrjeve video është bërë një karakteristikë përcaktuese e bllokimit – dhe...

Gazsjellësi baltik

Mbyllet marrëveshja për ndërtimin e përçuesit të gazit nën det

Një projekt i madh për të transportuar gaz natyror nga Deti i Veriut në Danimarkë...

Nga Adrian Civici/ Rreziku i rritjes së çmimit të grurit

Ndikimi në Shqipëri i bllokimit të eksportit të grurit nga Rusia

A rrezikojmë prekjen e çmimit të bukës në javët dhe muajt në vazhdim? Në periudhë...

Raporti i Ke-së

Qeveria shqiptare, 540 mln euro humbje nga pandemia

Raporti i tremujorit të parë 2020 për vendet potenciale kandidate, i publikuar nga Komisioni Europian...

Kadastra kërkesë Kuvendit

“Të shtyhet afati i përfundimit të rivlerësimit të pronave”

Kadastra Shqiptare ka bërë kërkesë pranë Kuvendit për të shtyrë afatin për Rivlerësimin e pronave....

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 6 Maj 2020

Euro këmbehet në tregun valutor me 124.10  lekë. Dollari amerikan, është rritur në vlerën e...

Përbëjnë 22% të gjithë të punësuarve

278 mijë shqiptarë punojnë pa rrogë

Më shumë se 278 mijë shqiptarë punojnë pa pagë në bizneset familjare. Të dhënat e...