MENU
klinika
Raporti i të ardhurave

Sa ishte fitimi i bankave gjatë tremujorit të parë?

Krahasim i gabuar apo mësim i fituar?

Kriza e Covid-19 vs “Depresioni i madh”

*Nga Adrian Civici Gjatë gjithë këtyre muajve të fundit një numër i konsiderueshëm ekspertësh, ekonomistësh...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 12 Maj 2020

Euro ka shënuar sërish në një ndryshim positiv, këmbehet sot me 12.70  lekë. Dollari amerikan,...

BIRN/ Do të kushtojë rreth 4.05% në vit

Kredia e FMN-së, më shtrenjtë se borxhet e qeverisë

Marrëveshja e kredisë me vlerë 139.3 milionë SDR e publikuar në faqen e internetit të...

‘Zvicra e të pasurve’

Pandemia rreshton më shumë se 1 mijë persona në radhë për ushqim

Në një nga qytetet më të pasura dhe më të shtrenjta në botë, punëtorët e...

Tarifa të reja për Kinën?

RT/ Koronavirus kërcënon marrëveshjen tregtare

Kriza e koronavirusit ka vendosur ta bëjë “të pamundur” që Pekini të kryejë blerjet e...

Këtë po bën Arabia Saudite!

Trefishim TVSH-në për të ‘shëruar’ ekonominë

Arabia Saudite do të trefishojë tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH), si pjesë e masave...

Shifra rekord në SHBA

Sekretari amerikan i Thesarit: Papunësia mund të rëndohet

Sekretari amerikan i Thesarit Steven Mnuchin tha të dielën se shkalla e lartë e papunësisë...

‘Goditjet’ që mori biznesi i bareve dhe restoranteve

Pandemia mund të “falimentojë” gastronominë

Sektori i gastronomisë llogaritet të jetë sektori që ka pësuar më së shumti humbje financiare...

Uber thotë se...

Kalifornia hodhi në gjyq Uber dhe Lyft

Në një lëvizje shumë agresive për të zbatuar rregulloret që forcojnë të drejtat e punonjësve...

Kritikojnë paketën e shpëtimit

Ditë të zeza për biznesin e aviacionit

Më shumë ulje të numrit të të punësuarve u njoftuan në biznesin e aviacionit, industri...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 11 Maj 2020

Euro këmbehet sot me 124.60  lekë. Dollari amerikan, kap vlerën e  115.20 lekëve. Paundi britanik...