MENU
klinika
Trashëgimia e tyre është ulur me 54 miliardë stërlina

COVID-19 “shkrin” trashëgiminë e miliarderëve

CNN/ Çfarë po ndodh?

Borxhet masive të vendeve po kthehen në një katastrofë

Nuk është koha për të qenë një vend që mbështetet shumë në turizëm për të...

Çfarë masash do merren?

RT/ COVID-19 ‘paralizon’ tregun e diamantëve

Një prodhues kryesor i diamantëve global, ALROSA i Rusisë, po raporton që shitjet e tij...

Industria e papritur që u rrit gjatë pandemisë

Shitja e kanabisit shtohet në vendet që e kanë legalizuar atë

Shitjet e kanabisit kanë reaguar mirë ndaj pandemisë së koronavirusit, pavarësisht urdhrave të qëndrimit në...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 17 Maj 2020

Monedha e eurozonës sërish në një ndryshim kap sot vlerën e 123.80 lekëve. Dollari amerikan,...

Përballimi i krizës së COVID-19

Shqipëria ka marrë 7 masa fiskale dhe monetare, aq sa Serbia

Të gjithë shtetet e botës kanë marrë masa strikte për të parandaluar përhapjen e COVID-19,...

Ulja maksimale në historinë 101-vjeçare të statistikave

Prodhimi industrial amerikan me rënie rekord në prill

Prodhimi industrial amerikan ra në prill me 11.2% krahasuar me Marsin dhe me 15% në...

Gati formularët për aplikim

Skema e financimit në bujqësi, si ndahen 744 milionë lekë?

Përfitojnë 4 mijë fermrë, nga subvencionimi për shtimin e sipërfaqeve me bimë mjekësore deri tek...

"Erdhi si uragan dhe rrafshoi ekonominë"

Sektori i shitjeve me pakicë, rënie rekord për shkak të pandemisë

Shitjet me pakicë në Shtetet e Bashkuara shënuan një renie rekord prej 16.4 për qind...

DW: Sa mund të ndihmojë Garancia Sovrane?

Masat e qeverisë dhe pikëpyetjet e ekonomisë

Ekonomia shqiptare pret rënien më të madhe ekonomike në rajon për shkak të krizës së...

OPEC e ka një ide!

Kur do përfundojë kriza e naftës?

Prodhimi i naftës në botë po bie me shpejtësi për shkak të zbatimit të marrëveshjes...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 16 Maj 2020

Monedha e eurozonës sërish në një ndryshim kap sot vlerën e 123.80 lekëve. Dollari amerikan,...