MENU
klinika
Blerja e banesave

Bankat, 570 milionë euro për prona në Tiranë

Skandali me miellin

Mielli për bukën, 1.5% më pak proteina se standardi

Rreth 146 mijë tonë miell i importuar nga Serbia e Kosova me proteinë të ulët...

Më të mëdhenjtë “nën ruajtje”

Mbikëqyrje më e rreptë për bankat me rëndësi sistemike.

Banka e Shqipërisë ka nisur punën për identifikimin e të ashtuquajturave banka sistemike dhe përgatitjen...

Ndryshimi i orës

BE merrr vendimin, ja kur do t’i jepet fund ndryshimit të akrepave

Bashkimi Europian do të heqë dorë nga ndryshimi dy herë në vit i akrepave të...

Inaugurohet loti i parë

Rruga Korçë – Ersekë drejt rindërtimit

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me Ministrin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural...

Propozimi i kryebashkiakut të Londrës

Një referendum i dytë për Brexit?

Kryebashkiaku i Londrës Sadiq Khan ka bërë thirrje për një referendum të dytë të BE,...

Forcimi i kapitalit vendas

Dossier/ Si po shqiptarizohet tregu

Në muajin gusht, grupi Balfin bëri të ditur arritjen e marrëveshjes për blerjen e Tirana...

Përfshihen 76 mijë punëkërkues

Ahmetaj: Trajnim i detyrueshëm për të papunët

Të papunët e regjistruar do t’i nënshtrohen trajnimeve profesionale të detyrueshme. Ministri i Financave dhe...

Bankat zgjerohen jashtë

Credins shkon në Kosovë, BKT në Uzbekistan!

Dikur, tregu bankar vetëm importonte investitorë. Sot, bankat lokale jo vetëm që po faktorizohen gjithnjë...

Java në kursin e këmbimit

Euro në revansh të ngadaltë

Rritja e euros në kursin e këmbimit me lekun praktikisht u frenua në fund të...

A ka “rilindur” tregu?

Të shesësh një pronë është më e vështirë

Tregu i pasurive të paluajtshme është bërë objekt i një debati ekonomik, por edhe politik....

Kryeson industria përpunuese

Bizneset rrisin shpenzimet për paga

Bizneset rritën shpenzimet për fondin e pagave në tremujorin e dytë të vitit, duke dëshmuar...