MENU
klinika
Në mbështetje të rimëkëmbjes nga kriza e Covid-19

“Na taksoni”- 83 milionerë kërkojnë të tatohen më shumë

Jaka: Në bisedime me qeverinë për kostot

Apel bizneseve për masat anti-COVID

Pasi kaloi një periudhë të vështirë shëndetësore për shkak se rezultoi pozitiv me COVID-19, Kryetari...

Ndërrimi i lojërave për Pakistanin

RT/ Zbulohet një rezervuar i ri nafte dhe gazi

Grupi i madh energjetik i Pakistanit MOL ka njoftuar zbulimin e një rezervuari të ri...

Blerësit i janë rikthyer shpenzimeve

Rriten shitjet me pakicë në Europë

Në muajt e fundit, vendet e Europës kanë dalë nga pengesat e tyre të imponuara...

Do t’i meremetojnë vetë shtëpitë

Tërmeti i 26 nëntorit/ 80 milionë dollarë për 6100 familje

Nga Adrian CIVICI Nis ndërtimi i 50 shtëpive individuale në Tiranë Rreth 6100 familje në...

Prof. Dr. Adrian Civici/ Detajet e 'planeve ambicioze' të botës

Strategjitë dhe politikat e rimëkëmbjes ekonomike

Analizat aktuale të situatës evidentojnë faktin se, në emër të ndihmës për mbrojtjen e “ofertës”,...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 15 Korrik 2020

Euro arrin sot në vlerën e 124.40 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet sot me 109.50 lekë....

Shifra më e lartë e regjistruar në histori

Deficiti i buxhetit të SHBA shënon rekordin prej 864 mld dollarë

Qeveria federale pësoi deficitin më të madh mujor të buxhetit në histori në qershor pas...

Zbresim në vendin e 68-të

Shqipëria i largohet objektivave të OKB

Që prej vitit 2015, kur në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, vendet anëtare...

Çfarë po ndodh me kreditë?

BQE: Bankat e Eurozonës do të shtrëngojnë aksesin në kredi

Bankat e Eurozonës ruajtën qasje relativisht të lehta në kredi për firmat në tremujorin e...

69 milionë euro ndihma shtetërore

Raporti/ Inovacioni dhe turizmi morën pjesën më të madhe

Shuma e ndihmave shtetërore të dhëna në Shqipëri ndaj bizneseve apo individëve, gjatë vitit që...

Përfitojnë 16802 shtëpi në të gjithë vendin

Ndërtimet para vitit 1991, procedura për të marrë tapinë

Personat që kanë ndërtuar shtëpi para gushtit të vitit 1991 dhe nuk kanë marrë ende...