MENU
klinika
28% nuk paguajnë drita dhe ujë

Shqiptarët më të varfërit në rajon

Tabela

Forcohet Leku, Shqipëria humb avantazhin konkurrues

Shqipëria vijon të ketë deficit të lartë të llogarisë korente në raport me Rajonin, por...

Aktivitet të palicencuar dhe mungesë kushtesh higjieno-sanitare

AKU me “dorë të hekurt”, gjobë 5 mln lekë në 4 subjekte

Drejtoritë Rajonale të AKU të qarkut Vlorë, Berat dhe Durrës ushtruan kontrolle në 4 subjekte,...

Deklarata

Lufta kundër informalitetit/ Tatimet: Zero tolerancë!

“Përsa i përket luftës kundër informalitetit nuk do të ketë aspak tolerancë”, kështu është shprehur...

Përshpejtohen ritmet e punës

Aksi Burrel-Klos/ ARRSH: Përfundon brenda afatit!

Punimet në aksin Burrel-Klos do të vijojnë. Ky njoftim është bërë me dije nga Autoriteti...

Taksa NOA

Nafta shtrenjtohet me 20 lekë për litër

Përmes një deklarate për mediat, PD akuzoi sot qeverinë “Rama” se ka vendosur t’i ngarkojë...

Bizneset në vështirësi

Përkeqësohet aftësia paguese e kredimarrësve

Bizneset po ushtrojnë aktivitetin në një ambient të vështirë këtë vit për shkak të paqrtësive...

Inspektimi përgjatë Lungmares në Vlorë

Denaj apel bizneseve: Respektoni ligjin!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, në kuadër të zbatimit të Planit Operacional...

Sfida e Qeverisë dhe Kadastrës

Regjistrimi i tokave bujqësore/ Lame: Drejt finalizimit

Regjistrimi i tokave bujqësore në vend është një sfidë për qeverinë dhe Kadastrën Shqiptare. Nga...

"Kompania po mashtron!?"

HEC-et në Kaçinar/ Banorët largojnë firmën

Banorët e fshatit Kaçinar në Mirditë kanë larguar nga zona e tyre makineritë e firmës,...

Video

Patenta/ Ndryshojnë rregullat për marrjen e provimit

Nëse deri më tani keni mundur të jepni para për të marrë patentën, nga vjeshta...

Sistem i ri ‘online’

Strehimi social/ Si të aplikoni pas ndryshimeve!

Procesi i aplikimit për strehim social pritet të pësojë ndryshime të lidhura me ngritjen e...