MENU
klinika
OBSH shqetësohet për financimin

“Një hendek gjigant në fonde për të luftuar koronavirusin”

Ministri Ahmetaj jep detaje: Ja ku do përdoren!

Firmoset marrëveshja 95 milionë euro me Italinë

Ministri i Shtetit per Rindertimin, Arben Ahmetaj ka njoftuar sot firmosjen e marrëveshjes me qeverinë...

Gjendja e bursave

Tregjet evropiane nuk duan t’ja dinë për tensionet SHBA-Kinë

Aksionet evropiane pritet të kapin majat këtë të Martë, duke ndjekur fitimet në Azi dhe...

RT/ Sa do i kushtojë botës mbyllja e prodhimit për 100 ditë?

Pandemia, dy herë më e keqe sesa Lufta e Botës!

Ndërprerjet e prodhimit të shkaktuara nga shpërthimi Covid-19 mund t’i kushtojnë ekonomisë globale dy herë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 11 gusht 2020

Monedha e eurozonës qëndron stabël në vlerën e 124 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet me 105.80 lekë....

Në Azi kërkesa po kthehet në normalitet

Çfarë parashikohet për naftën këtë javë?

Çmimet e naftës së papërpunuar u rritën të hënën për herë të parë në tre...

Jep 10.5 milionë euro për Shqipërinë

Kriza e Covid, Gjermania ndez shpresat për biznesin

Gjermania premton ndihmë financiare në vlerën e 10.56 milionë eurove për përballimin e pasojave sociale...

Humbet 39 mld dollarë

Pandemia godet të ardhurat e naftës së Rusisë

Të ardhurat e Rusisë nga eksporti i naftës ranë në 39 miliardë dollarë duke u...

Çfarë parashikon Instituti Ifo?

RT: COVID-19 frikëson bizneset gjermane!

Kompanitë e anketuara nga një grup studimi gjerman, Instituti Ifo, parashikojnë dhimbje të zgjatur ekonomike...

Çfarë pritet të ndodhë?

Pandemia trondit tregun e shitjes dhe qirave të shtëpive

Vala e pandemisë ka tronditur tregun imobiliar në vend duke sjellë një rënie prej 70%...

Nga The Economist

Parashikimet ekonomike dëmtojnë vendet e varfra?!

Optimizmi i tepërt në FMN dhe Banka Botërore mund të ketë pasoja të rënda! Shumica...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 10 gusht 2020

Monedha e eurozonës kap sot vlerën e 124 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet me 106.20 lekë. Paundi...