MENU
klinika
"Kërkojmë nga BE dhe Italia të investojnë në biznesin tonë"

Shndërrimi i stoqeve të verës në dezinfektues për duart!

Planet e reja

BBC/ Për herë të parë, Kina nuk synon rritjen ekonomike!

Kina nuk do të vendosë një qëllim të rritjes ekonomike për këtë vit pasi merret...

Jaka: Nëse ndërhyrja do ishte eficiente...

“Biznesit i duhet pesë vjet për të marrë veten”

Pavarësisht se nuk ka ende një faturë financiare të dëmeve që lë pas COVID-19 në...

Schiff: Nuk mund të blini asgjë me kripto

RT/ “Bitcoin, asgjë përveç një gënjeshtër!”

Të apasionuarit pas kriptove e përshëndesin bitcoin si një alternative e monedhës fiat. Sidoqoftë, nuk...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 22 Maj 2020

Këtë të premte euro ka rënë sërish duke kapur vlerën e 124 lekëve. Dollari amerikan,...

Muaji i tetë radhazi që...

Eurozona depoziton 43 mld euro në llogaritë e kursimeve

Qytetarët e eurozonës depozituan 43 miliardë euro në llogaritë e kursimit në mars të vitit...

Kush janë përfituesit kryesorë?

Miratohet ligji për formalizimin e tregut të monedhës virtuale

Pas Maltës dhe Francës, Shqipëria do të njohë me ligj monedhat virtuale. Ekspertët thonë se...

"Të unifikohet TVSH-ja në bujqësi!"

KASH: Karburant dhe lëndë djegëse me çmim të reduktuar

Këshilli i Agrobiznesit Shqiptar ka hartuar një sërë kërkesash dhe propozimesh konkrete drejtuar qeverisë me...

RT/ Masa për zinxhirët e furnizimit global

Indeksi i tregtisë së mallrave të OBT-së ‘ndezet i kuq’

Tregtia globale ka të ngjarë të “bjerë në mënyrë të ndjeshme” në gjashtë muajt e...

“Fermë me sfurk”

BE kërkon të forcojë bujqësinë organike

BE po kërkon të zvogëlojë përdorimin e pesticideve dhe të nxisë bujqësinë organike me strategjinë...

Flet guvernatori Sejko

Do të shpërndahen para me helikopter për shqiptarët?

Situata e krijuar nga koronavirusi ka futur në krizë ekonomike të gjithë shtetet në botë,...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 21 Maj 2020

Euro sot kap vlerën e 124.20 lekëve. Dollari amerikan, në një ndryshim negativ, këmbehet në...