MENU
klinika
Brenda 10 ditëve shpallen fituesit

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi

Programi për 6 muajt e ardhshëm

Covid-19/ Rimëkëmbja ekonomike në fokus

Në fokusin e presidencës së radhës të Komisionit Europian nga ana e Gjermanisë do të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 23 Qershor 2020

Euro këmbehet sot në tregun valutor me 124.50 lekë. Dollari amerikan, është rritur duke kapur...

Në 5 muaj u paguan 8.4 milionë euro më pak

Ulet rimbursimi i TVSH-së për biznesin

Në 5 muaj, administrata tatimore ka rimbursuar Tatimin mbi Vlerën e Shtuar ndaj bizneseve në...

Rritet numri i “vartësve”

Më pak të vetëpunësuar, mbi 9 mijë punonjës të rinj në privat

Rreth 3 mijë qytetarë kanë hequr dorë nga biznesi i tyre gjatë vitit të kaluar...

Prodhuesit kanë paralajmëruar proces gjyqësor

HEC-et do të paguhen më pak/ Miratohet çmimi i ri

Prodhuesit me përparësi të energjisë elektrike do të paguhen më pak nga qeveria për energjinë...

Tëmeti/ Lista e 3-të

Publikohen emrat e personave që kanë fituar dëmshpërblimet

Është publikuar lista e tretë me emrat e 500 personave që kanë përfituar dëmshpërblime në...

Çfarë fshihet pas?

Nafta nuk është më zgjidhja e parë e automjeteve

Ndërsa tregu i makinave zhvendoset drejt elektrifikimit, shumë në industrinë e automjeteve thonë se ditët...

Për një muaj qarkulluan miliarda euro cash

Pandemia rrit në shifra alarmante paranë informale

Paraja informale ka pësuar një rritje rekord gjatë muajve të fundit në Shqipëri. Sipas Bankës...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 22 Qershor 2020

Euro këmbehet sot në tregun valutor me 124.50 lekë. Dollari amerikan, është rritur duke kapur...

SHBA vs Kinë

Konkurrenca globale/ Beteja e ashpër për teknologjinë e lartë

Në një botë ku fuqia gjeopolitike po lidhet gjithnjë e më shumë me zhvillimin teknologjik,...

Pogradeci çel sezonin turistik

Klosi: Operatorët të përgatisin oferta promovuese për pushuesit

Qyteti i Pogradecit ka çelur sot sezonin turistik, ku ka marrë pjesë edhe ministri i...