MENU
klinika
Siguria ushqimore

Gati 7 mln lekë gjoba, AKU bllokon tre subjekte

Hyn në fuqi ligji

Shtesë pensioni për gjashtë kategori

Hyn në fuqi ligji për trajtimin financiar, suplementar të punonjësve që kanë punuar në miniera...

Investimi strategjik

“White Rocks”, brigjet e Dhërmiut jepen në përdorim për 20 vite

Qeveria shqiptare ka miratuar një tjetër investim strategjik në zonën e Himarës. Referuar vendimit të...

Autoriteti i Konkurrencës

Ujësjellësit/ Tarifat të orientuara nga kostot

Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur në fokus ujësjellësit duke nënvizuar rëndësinë që ka orientimi i...

Shpejtësia

INSTAT: Çdo dy ditë, një shqiptar vdes në aksident

Kanë humur jetën në aksidente 76 persona në pesë muajt e parë të vitit. Sipas...

Miratohet udhëzimi

Prodhimi i energjisë/ Balluku: Mbajtëm premtimin, pro nismave!

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka firmosur udhëzimin për miratimin e procedurës së...

Aplikim online

Çertifikata e Rezidencës Tatimore, procedura

Administrata Tatimore kujton çdo sipërmarrës se ka mundësinë të kryejë online aplikimin për “Listëpagesa e...

Deklarata e ministrit Çuçi

Çfarë e garanton cilësinë dhe shitjen e prodhimeve bujqësore?

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi ishte në Lushnje ku vizitoi nga afër...

Raporti i BSH-së

Kredia për blerje banesash, rekord të 110 miliardë lekëve

Kredia për blerje banesash arriti vlerën rekord të 110 miliardë lekëve, në rritje me 3.3%...

Përqindja më e lartë në Evropë

90% e shqiptarëve pronarë të shtëpive!

Shqipëria renditet ndër vendet me përqindjen më të lartë të familjeve që janë pronare të...

Vendimi i Ministrisë së Turizmit

Hapësira publike në plazhe, grup pune për zbatimin e vendimit

Këshilli i Ministrave me një vendim në muajin prill parashikon që subjektet që lidhin kontrata...

INSTAT

Ndërtimi vijon rritjen, indeksi shitjeve u rrit me 4. 4 %

Ndërtimi ka vijuar rritjen duke shënuar shifra pozitive si përsa i përket shitjeve neto, prodhimit...