MENU
klinika
RT/ Shumë më shpejt sesa pritej

Kompanitë e naftës amerikane po e ndërpresin prodhimin

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 8 Maj 2020

Euro ka shënuar sërish në një ndryshim positiv, këmbehet sot me 124.70  lekë. Dollari amerikan,...

Kompensimi i pronave

Strasburgu: Ligji i 2015, mjeti që do të zgjidhë problemin

Ditën e sotme, Gjykata e Strasburgut shpalli një vendim historik, që do të ketë implikime...

Intervista/ Situata ekonomike dhe zgjidhjet

Civici: Të shtyhet një vit shlyerja e kësteve të kredive

Në një intervistë për gazetën, ekonomisti i njohur, ish-anëtari i Këshillit të Bankës së Shqipërisë,...

Arsyet e refuzimit të punonjësve

“Paga e luftës” likujdohet brenda javës – Paketa 1 dhe 2

Tatimpaguesit dhe punonjësit që kanë aplikuar për të përfituar nga paketa e parë mbështetëse e...

Nëse pandemia vazhdon...

Ekonomia e MB përjeton humbjen më të madhe në 300 vite!

Sipas një parashikimi të ri nga Banka e Anglisë, ekonomia e Mbretërisë së Bashkuar po...

Planet po hasin "shtrembërime të rënda"

CNN/ Si do e shpëtojë Europa ekonominë?

Aftësia e Evropës për tu rikuperuar nga tronditja më e keqe ekonomike që ka parë...

Pasojat e Covid-19

Çmimet e shtëpive pritet të bien me 16%

Pandemia e Covid-19 duket se nuk do të ndryshoje vetëm mënyrën e jetesës por edhe...

Kriza ekonomike më e madhe në 18 vitet e fundit

Kompanitë amerikane shkurtojnë 20.2 milionë vende pune

Pandemia e koronavirusit ka godotur ekonominë në të gjitha vendet e botës, duke sjellë edhë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 7 Maj 2020

Euro ka shënuar rritje dhe sot këmbehet me 124.50  lekë. Dollari amerikan, sërish në një...

"Tronditje e paparë për Europën!"

Parashikimi i parë zyrtar i BE për pasojat e pandemisë

Bashkimi Evropian parashikon “recesion të përmasave historike këtë vit”, për shkak të ndikimit të pandemisë...

Tarifa më e lirë për energjinë diellore në glob

Projektohet impianti diellor më i madh në botë

Projekti Al Dhafra në Abu Dhabi është vendosur të jetë impianti më i madh diellor...