MENU
klinika
'Çlirohen' nga tatimfitimi

Cilat biznese përfitojnë shtyrje të kësteve?

Çfarë do bëjë Arabia Saudite me një 'treg të përmbytur'?

RT/ Miliardë dollarë broxh për të mbijetuar nga kriza e naftës

Arabia Saudite mund t’i duhet të marrë hua edhe 58 miliardë dollarë këtë vit për...

"...pasiguritë çojnë në rritje çmimesh"

FMN&OBT: Qeveritë të reduktojnë shtrëngimet tregtare

Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Organizata Botërore e Tregtisë u kërkuan qeverive të kundështojnë vendosjen apo...

Gjermania nuk ka blerës

Dyqanet u hapën këtë javë, por mungojnë klientët

Megjithë lehtësimin e masave të bllokimit të koronavirusit në vend, gjermanët duket se nuk kanë...

Streha e sigurt e investitorëve

RT/ “Ari fizik do t’i shpëtojë ata që e mbajnë atë”

Ndërsa investitorët kërkojnë pasuri të sigurta të strehimit gjatë kësaj krize, analistët janë duke u...

Reformat që çalojnë

KE vlerëson reformat ekonomike të Shqipërisë

Komisioni Europian ka publikuar dokumentin e punës mbi vlerësimin e programit ekonomik të reformave për...

Amnistia fiskale/ Nga Irena Beqiraj

Për emigrantët apo për emigruesit e parave në parajsa fiskale!

Nga Irena Beqiraj Në vitin 2015, kur filloi fushata kundër informalitetit, kishte shumë debat mbi...

Frika e mosrimëkëmbjes!

Si ka ndikuar koronavirusi në Europën Lindore?

Duke vuajtur më shumë nga Covid-19, se çdo vend tjetër në Europën Lindore, Rumania është...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 25 Prill 2020

Euro sot këmbehet me  124.60 lekë. Dollari amerikan, këmbehet në tregun valutor me 115.80 lekë,...

BE/ Kur do të jetë gati?

Miratohet paketa miliardëshe për pasojat ekonomike të Koronës

Samiti i BE miratoi paketën prej 540 miliardë euro për mbështetje për kredi për punëtorët...

Për spitalet dhe...

Dhoma e Përfaqësuesve miraton 484 miliardë dollarë ndihma

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një paketë prej afro gjysmë trilion dollarësh të enjten, për të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 24 Prill 2020

Euro sot këmbehet me 124.60 lekë. Dollari amerikan, këmbehet në tregun valutor me 115.80 lekë,...