MENU
klinika
Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 18 Dhjetor 2019

Bie me 0.8%

2019 mbyllet me ulje papunësie

Papunësia është ulur sërish, sipas Institutit të Statistikave. Shifrat zyrtare tregojnë se në fund të...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit në Valbonë

Investimi i shumëpritur për turistët vendas e të huaj

Turistët vendas dhe të huaj do të mirëpriten në parkun kombëtar të Valbonës nga Qendra...

Soreca tregon ç'do ndodhë pas Janarit

15 mln euro nga BE ishin vetëm hapi i parë

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca deklaroi sot se 15 milionë euro janë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 17 Dhjetor 2019

Monedha e eurozonën, vijon këtë të martë duke zbritur në vlerën e 121 lekëve. Duke parë...

Vendi i tretë në Europë

Rreziku i varfërisë/ ‘Kërcënohen’ 671 mijë shqiptarë

Instituti i Statistikave (INSTAT) na njeh me raportin më të fundit që ka kryer në...

Në sektorin e turizmit dhe shërbimeve

Të huajt shpenzuan 782 milionë euro në Shqipëri

Edhe pse ka kohë që e kemi lënë pas sezonin turistik të verës, turistët e...

OBSH: 15% e fëmijëve me zhvillim të munguar

Kequshqyerja kërcënon produktivitetin në punë

Një nga revistat më prestigjoze në vend, “The Lancet”, ka publikuar një studim në bashkëpunim...

FSHZH jep detajet e projektit

Nis rikonstruksioni i rrugës Kuqan-Thanë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit vijon ende punën për rikonstruksionin e rrugës Kuqan – Thanë, që...

"Do ta çoj çështjen në Gjykatën e Strasburgut"

“Ekonomia” voton pro shkarkimit të Arben Malaj

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar propozimin e qeverisë për shkarkimin e Arben Malajt nga Bordi...

Edhe pse ky sektor ka "vuajtur"

JD Wetherspoon krijon 10,000 vende të reja pune

JD Wetherspoon, një zinxhir klubesh në Britani, njoftoi se do të pompojë $264 milion në...

I bëhen nderime

Shuhet babai i rregullit “Volcker”

Nderime iu bënë Paul Volcker-it, i cili ndërroi jetë në moshë 92 vjeçare. Z. Volcker...