MENU
klinika
Çuçi në Selenicë

Përmbytjet në Vjosë, investim 3 miliardë lekë për mbrojtjen

Aksioni (Video)

Bllokohen 1.6 milionë litra gaz, u shmang akciza

Në vijim të aksionit antiinformalitet janë bllokuar sot një sasi prej 1.6 milionë litra gaz....

Detajet

Aplikimet për karta ID, fasha kohore për 3 muajt e ardhshëm

Aplikimet për karta ID për këto 3 muajt e ardhshëm tashmë do të bëhen duke...

Anketa

Shifrat trishtuese, 285 mijë të rinj planifikojnë të ikin nga Shqipëria

Sipas një anketë të fonacionit gjerman Friedrich Ebert për Edukimin e të rinjve në Europën...

Arrihet marrëveshja

Bujqësi/ S’ka barriera më mes Shqipërisë dhe M. së Veriut

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të nënshkruajnë marrëveshjen që lehtëson kontrollet e eksporteve bujqësore...

Eksportet 'Made in Albania'

OBT: Shqipëria kryeson me bujqësinë dhe fasonerinë

Bujqësia dhe fasoneria janë dy ndër sektorët që dominojnë eksportet “Made in Albania” në tregjet...

"Informatizimi digjital, më shumë lehtësi për..."

Drejtoria e Transportit jep lajmin e mirë për qytetarët

Investimet strategjike në informatizimin e shërbimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor...

Programi Fullbright

Memorandumi Shqipëri-SHBA, 150 mijë € për studentë ekselentë

Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria do të zgjerojnë shkëmbimin e studentëve dhe studiuesve përmes Programit...

Shqipëria në mbijetesë

50% e buxhetit mujor vetëm për ushqime

Berati, Dibra, Durrësi dhe Elbasani e rritën buxhetin e tyre mujor për ushqime me 2018...

Agjencia Kombëtare e Barnave

“Kujdes me përdorimin e këtij medikamenti!”

Kujdes për të gjithë ata që përdorin një medikament të quajtur “Ranitidinë”. Agjencia Kombëtare e...

Njoftimi i Tatimeve

Ulja e pagesës së dividentit, bizneset një javë afat!

Bizneset në vend kanë edhe një javë afat që të përfitojnë ulje në pagesën e...

Takimi zyrtar

Gjermania, mbështetje për ekonominë e Shqipërisë

Gjermania është mbështetësja kryesore për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, por edhe për zhvillimin...