MENU
klinika
Ja si nis viti

Bursa dhe këmbimi valutor, 1 janar 2020

Arritjet, sfidat dhe dështimet e një viti

Ngjarjet ekonomike më me ‘zë’ në 2019

Fillimi i vitit 2019 nisi me një ristrukturim të kabinetit ministror në vend, ku dy...

Welt, për rritjen ekonomike

Çfarë parashikohet në dekadën e ardhshme?

Çdo vit liga ekonomike botërore, WELT, publikon raporte mbi kërkimet ekonomike dhe biznesin. Këtë vit...

Vendi i tretë në Europë

Zyra zvicerane e statistikave/ Si janë çmimet në Shqipëri?

Në studimin e saj më të fundit, Zyra Federale e Statistikave në Zvicër krahason të...

Një tjetër rekord i Amerikës

Çmimet në rënie/ SHBA ‘lider’ i gazit

Eksportet e gazit natyror të lëngshëm në Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një vit rekord...

BSH/ Rritet konsumi dhe turizmi

Kredia konsumatore e rriti buxhetin me 50 mld lekë

Edhe këtë vit kredia konsumatore nuk zhgënjeu në Shqipëri. Sipas të dhënave nga Banka e...

As për individët, as për biznesin

Paketa fiskale 2020, asnjë rritje taksash!

Në vitin 2020 nuk do të ketë rritje të taksave as për individët as për...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 31 Dhjetor 2019

Euro këtë të hënë, me nisjen e javës dhe në ditën e fundit të këtij...

Rama prezanton projektet

Viti 2020 ‘sytë’ nga infrastruktura dhe energjia

“Viti 2020 duhet të shënohet si viti i një serie investimesh madhore në infrastrukturë e...

Dhurojnë 17 mijë dollarë

Kontributi personal i punonjësve të Bankers Petroleum Albania

Punonjësit e kompanisë Bankers Petroleum Albania kanë mbledhur vullnetarisht mbi 17 mijë dollarë për familjet...

Ndalohet libri i shkrimtarit amerikan

Kina i përgjigjet Trump, shënjestron bizneset amerikane

Kina po shënjestron bizneset e mëdha anerikane si një mënyrë kundërpërgjigje ndaj tarifave në rritje...

Po argjendi?

Dobësohet dollari amerikan, rikthehet fuqia e arit

Rikthimi në mënyrë të ngadaltë i arit këtë fund-viti po fiton terren edhe pse asetet...