MENU
klinika
Sa e mundur është?

Synimi i ri i Cyrus Mistri

Çfarë përfshin tjetër?

Facebook u thotë “stop” videove të falsifikuara

Facebook ka vendosur të ndalojë videot e falsifikuara, manipulime këto të sofistikuara të imazhit të...

Çfarë ka ndodhur me aksionet?

Vit zhgënjyes për Aston Martin

Aston Martin deklaroi një paraljmërim për fitimet në vitin 2019, duke e përshkruar këtë vit...

Një rënie prej 15% nga 2018

Bien shitjet e General Motors në Kinë

Ndërsa Tesla trumbetoi biznesin e saj në Kinë, General Motors zbuloi se ka shitur 3.1...

Raporti

KLSH: 50% e ekonomisë, informale!

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar një raport lidhur me ‘efektivitetin e kasave fiskale...

Afatet dhe kriteret

AMF hap garën për kreun e ri

Qeveria ka hapur garën për Drejtorin e përgjithshëm të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare pas mbarimit...

Si funkionon tregu?

Shoferët po ndjejnë efektin e rritjes së çmimit të naftës

Drejtuesit e automjeteve tashmë janë duke ndjerë efektet e rritjes së çmimit të naftës, me...

Cilët janë sektorët e zgjedhur?

Synimi i Forumit të Biznesit “Kroaci-Shqipëri”

Forumi i Biznesit “Kroaci-Shqipëri”, që zhvillon punimet të hënën në Zagreb, synon nxitjen e mëtejshme...

Njëri i tha 'po' dhe tjetri 'jo'

Ku përplaset Platoni me Aristotelin?

Ekonomistët e parë që ka njohur bota ishin grekë dhe konkretisht Ksenofoni (444-356 Para Krishtit), Platoni...

AAC jep shpjegime

Ndalohen dy fluturime drejt Italisë

Dy fluturime të Alitalias do të anulohen më 14 janar. Lajmi bëhet i ditur nga...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 12 Janar 2020

Këtë të dielë monedha e eurozonës zbret në vlerën e 121.70 lekëve. Duke parë të...

Fatura e tërmetit më e lartë se...

Rindërtimi pas tërmetit/ Mundësi për krijimin e zonave ekonomike

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se do të pritet deri në...