MENU
klinika
Deklarata e pasardhëses së Merkelit

Evropa duhet të përshtatet, ose nuk do të mbijetojë…

Nga Venezuela deri në Kinë

Turqia ‘e etur’ për ndikim e pushtet…

Turqia ishte një nga vendet e para që mbështeti Nicolas Maduron e Venezuelës, pasi SHBA...

Nga New York Times

Në garën e re të armëve të gjithë do të jenë humbës…

Para frikës se mund të rrëzohesh nga një avion, ose përpara kërcënimit të katastrofës globale...

Deklarata e kandidates Warren

“Trump mund të jetë në burg në 2020”

Presidenti Donald Trump mund të jetë në burg kur të vijë dita e zgjedhjeve, tha...

Koha po mbaron

Amerika në ‘ankth’/ Qeveria mund të mbyllet përsëri?

Bisedimet midis republikanëve të Kongresit dhe demokratëve që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje...

Bisedimet në Spanjë

‘Katalonia’ ngrihet në protesta masive kundër planit të qeverisë

Mijëra protestues janë mbledhur në Madrid të dielën në shenjë qëndresë kundër planit të Qeverisë...

Nga New York Times

Pse Trump dhe Kim Jong-un zgjodhën Vietnamin?

Presidenti Trump dhe Kim Jong-un, kreu i Koresë së Veriut, do të takohen më vonë...

Profil/ Katerina e Madhe e Rusisë

Ndërroi fe për tu bërë perandoreshë…

Katerina II, e njohur edhe si Katerina e Madhe ishte perandoresha e Rusisë nga viti...

A do të shpëtojë Britania?

Nëntë rrathët e ferrit të Brexit

Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, pohoi këtë javë se kishte një “vend të...

" Po i torturojnë myslimanët"

Kampe internimi në Kinë/ Turqia: Turp për njerëzimin

Turqia i ka bërë thirrje Kinës të mbyllë kampet e saj të internimit, pas vdekjes...

Provinca në Sirinë lindore

ISIS nuk është mposhtur/ Luftë në ‘kështjellën’ e fundit

Ndryshe nga çfarë deklaroi Trump disa ditë më parë, ISIS nuk qenka mposhtur ende. Luftëtarët...

Kriza në Venezuelë

Maduro ‘vdes’ popullin e tij për bukë, por ndihmon Kubën

Një anije ushtarake venezuelase ka mbërritur në Havana për të shpërndarë 100 tonë ndihma humanitare...