MENU
klinika
SHBA-Meksikë-Kanada

Cila është marrëveshja e re që do të zëvendësojë NAFTA-n?

Albert Çaçi

Shpërthimi i çmimit të naftës

Të premten e shkuar  çmimi i naftës për herë të parë pas 4 vitesh kaloi...

Nga New York Times

Ç’do të ndodhë me Maqedoninë e ‘gjorë’?

Rezultatet e referendumit të Maqedonisë të dielën për ndryshimin e emrit të vendit ishin jashtëzakonisht...

Çështja e Brexit

Kryeministrja britanike: Besoj te Brex-it

Theresa May ka hedhur poshtë pretendimet se ajo nuk beson te Brexit-i dhe këmbënguli se...

Detajet

Të gjithë protestojnë kundër qeverisë italiane

Një manifestim proteste kundër politikave të marra së fundmi nga qeveria Conte u organizua sot...

Çështja e buxhetit italian

Salvini vazhdon të “shpërfillë” BE-në…

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, tha të shtunën “Nuk më intereson” nëse Komisioni Europian hedh...

Deklarata e çuditshme e presidentit

Trump: Rashë në dashuri me letrat e Kim Jong-un…

Trump dhe Kim kanë thënë se duan të punojnë drejt denuklearizimit të gadishullit Korean, duke...

Nga The Economist

Një “det problemesh” për Putinin…

Putin është shpëtimtari i botës. Kështu thuhej në një emision javor në televizionin shtetëror rus....

Nga Project Syndicate

Është koha që BE të ndryshojë…

Rreziku më i madh për Bashkimin Evropian është të mbetet “i zhytur” në strukturat e...

Rritet bilanci i tragjedisë

Indonezi/ 832 viktima nga tërmeti e cunami

832 ka shkuar numri i viktimave nga tërmeti dhe cunami i shkaktuar prej tij në...

Nevojitet besimi i SHBA

Korea e Veriut nuk heq dorë nga armët bërthamore

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut i tha Kombeve të Bashkuara të shtunën se...

Këtë herë jo emigracioni

Italia ‘përsëri kryeneçe’ përballë BE-së

Bashkimi Evropian paralajmëroi ashpër ndaj udhëheqësve populistë italianë më 28 shtator, pas zotimit të tyre...