MENU
klinika
Albert Çaçi

Gjeopolitika e grurit

'Fitorja e Trump'

Pas akuzave për skandale seksuale, emërohet Kavanaugh

Bret Kavanaugh është i emëruari i Presidentit Donald Trump për të qenë anëtar në Gjykatën...

"Votuesit nuk na kuptojnë"

Merkel, “fajtore” për kaosin në koalicionin gjerman

Kancelarja Angela Merkel ka pranuar se Bashkimi  Kristiandemokratik (CDU) ka shkaktuar një ndarje massive në...

Flet ish-ambasadori britanik

Rusia po nis Luftën e Tretë Botërore?

Ka një rrezik të vërtetë që Rusia po nxit një luftë globale, sipas ish-ambasadorit të...

Asnjë deklaratë zyrtare

Zhduket shefi i Interpolit/ Kina hesht

Qeveria kineze ka mbetur “e zënë ngushtë” me zhdukjen e Shefit të Hetimeve Penale Ndërkombëtare...

Hapat që duhet të ndjekë

A do ta gjejë Turqia rrugën drejt Perëndimit?

Qyteti Këln në Gjermani, është i dalluar për një sërë arsyesh historike, por veçanërisht si...

Nga New York Times

Dështimi i Gjykatës së Lartë Amerikane…

Dështimi i Gjykatës së Lartë amerikane nuk ka të bëjë me sjelljen e supozuar të...

Ka humbur efektivitetin në sulm

NATO ‘thërret në mësim’ Rusinë…

Forcat e NATO-s janë duke u përgatitur për ushtrimin e tyre më të madh që...

Nga Project Syndicate

Italia “buzë greminës”…

Planet afatgjata ekonomike dhe sociale pothuajse në mënyrë të pashmangshme bien ndesh me objektivat politike...

Kriza në Ballkan

Juncker: Në Ballkan luftë e re pa BE-në

Shefi i Komisionit të Bashkimit Europian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi një ditë më parë mbi mundësinë...

Takimi Putin-Modi

Nënshkruhet marrëveshja Rusi-Indi për sistemin e raketave

India dhe Rusia nënshkruan një marrëveshje me 5.43 miliardë dollarë për pesë sisteme raketash S-400...

Erdogan nuk e përjashton mundësinë

Referendum në Turqi për anëtarësimin në BE?

Një referendum mbi pranimin në Bashkimin Evropian mund të bëhet në Turqi, tha të enjten...