MENU
klinika
Rritet bilanci i tragjedisë

Indonezi/ 832 viktima nga tërmeti e cunami

Nevojitet besimi i SHBA

Korea e Veriut nuk heq dorë nga armët bërthamore

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut i tha Kombeve të Bashkuara të shtunën se...

Këtë herë jo emigracioni

Italia ‘përsëri kryeneçe’ përballë BE-së

Bashkimi Evropian paralajmëroi ashpër ndaj udhëheqësve populistë italianë më 28 shtator, pas zotimit të tyre...

Një takim në tetor

Liderët e botës ‘kokë më kokë’ për të vendosur fatin e Sirisë

Gjermania, Turqia, Rusia dhe Franca do të mbajnë një takim mbi situatën në provincën Idlib...

Një vizitë javën e ardhshme

Çfarë presin indianët nga Putin?

Ministri i jashtëm rus ka thënë se është në dorë të Indisë për të vendosur...

Ricardo Hausmann/ Project Syndicate

‘Mrekullia shqiptare’-Analiza që profesori i huaj i kushtoi Shqipërisë

Një herë e një kohë konsiderohej “Koreja e Veriut në Europë, por sot Shqipëria ka...

Joschka Fischer

Brexit dhe një rend i ri evropian…

Që kur votuesit britanikë vendosën të largonin vendin e tyre nga Bashkimi Europian, debati i...

Gjermanët kundër pushtetit të Erdogan

“Terrorist, fashist, diktator”, Erdogan pritet me protesta

Në disa demonstrata në Berlin u protestua kundër vizitës së presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan...

A do të ndryshojë emri?

Ç’do ti kërkohet maqedonasve për ndryshimin e madh?

Maqedonasit do të votojnë në një referendum të dielën, që mund të rezultojë në ish-republikën...

Deklarata e presidentit palestinez

Akuzat ndaj SHBA: Jeruzalemi nuk është në shitje

Presidenti palestinez Mahmud Abbas foli shumë ashpër për Izraelin dhe SHBA-të në Asamblenë e Përgjithshme...

Kapur në 'mengene'

Trump midis sistemeve demokraci-autoritarizëm

Nga Eugent Kllapi/ Shumë më shpejt se Fokujama të deklaronte haptas që e gjithë bota...

Nga New York Times

Mos vallë Makron po bëhet “heroi i Evropës”?!

Presidenti Emmanuel Macron, erdhi në pushtet 16 muaj më parë. Popullariteti i 40-vjeçarit ka rënë...