MENU
klinika
Nga The Economist

Pse vendet baltike i frikësohen Rusisë?

Ftesa për vizitën

Kim Jong-un fton Papa Françeskun në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka ftuar Papa Françeskun për të vizituar vendin....

Takimi në Pekin

Kina: SHBA mjaft me kritika, duhet bashkëpunim

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u përball me një replikë të ashpër nga homologu...

Bie popullariteti sipas sondazheve

Pse rusët nuk besojnë më tek Putini?

Besimi tek Vladimir Putin,  dhe tek partia qeverisëse ka rënë ndjeshëm gjatë vitit të kaluar,...

A do të rizgjidhet presidenti francez?

Çfarë po e “rrëzon” Makronin?

Presidenti francez Emmanuel Macron shpreson që një riorganizim i qeverisë do të përmirësojë popullaritetin e...

Koha e vendi ende të pacaktuara

Rusi-Israel/ Takimi i parë pas “krizës”

Kryeministri i Israrelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti rus Vladimir Putin do të takohen së shpejti...

Nga New York Times

Trump “një dritë” jeshile për diktatorët

Këtë pranverë, Princi Mohammed bin Salman i Arabisë Saudite, pas konsolidimit të pushtetit me burgosjen...

Udhëheqësit italianë kërcënojnë

Një “tërmet politik” po vjen në Evropë…

Blloku mund të presë një “tërmet politik “pas zgjedhjeve të Parlamentit Europian 2019, paralajmëroi nënkryeministri...

Fundi i regjimit "sionist"

Irani: Do të shkatërrojmë Israelin

Një gjeneral i përgjithshëm iranian ka premtuar të shkatërrojë Izraelin, duke paralajmëruar se së shpejti...

Nga New York Times

Po tani ç’do të bëhet me amerikanët??

Nëse amerikanët nuk janë ende të zemëruar, ata duhet të jenë. Le të shqyrtojmë diçka:...

E kërcënuar e gjithë familja

Dalin detaje të reja nga zhdukja e shefit të Interpolit

Partia Komuniste kineze njoftoi të dielën vonë se presidenti i humbur i Interpolit, Meng Hongwei,...

Temat e diskutimit

Tsipras një takim me Putin, çfarë do të thuhet?

Një takim me rëndësi pritet të realizohet në 12 dhjetorin e këtij viti, midis dy...