MENU
klinika
Pezullon të gjitha fluturimet civile

Pas sulmit të Rusisë, Ukraina merr një tjetër vendim

Telefonata urgjente

Si reagoi Biden kur e njoftuan për sulmin mbi Ukrainë

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ishte në telefon me zyrtarë të lartë të sigurisë kombëtare...

“Luftojmë për vendin tonë”

President i Ukrainës thirrje të hapur: Kush do armë lë të vijë të marrë

Herët mëngjesin e sotëm Rusia sulmoi me raketa Ukrainën, ku janë raportuar edhe viktimat e...

Analiza e New York Times

Kjo është lufta e Putinit, por Amerika dhe NATO nuk janë spektatorë të pafajshëm

Nga Thomas L. Friedman “New York Times” Kur shpërthen një konflikt i madh si ai...

Analiza e CNN

Pse sulmi i shumëpritur i Putinit ndaj Ukrainës do të trondisë Amerikën dhe botën

Ashtu si diplomatët në një takim të minutës së fundit të Këshillit të Sigurimit të...

Analiza

Ç’mund të presim, pasi Ukraina të pushtohet nga Vladimir Putin

“Washington Post” Le të supozojmë për një moment se Vladimir Putin arrin ta vendosë plotësisht nën...

Zonat e rrezikuara

Sulmi ndaj Ukrainës, raportohen 7 viktima dhe 19 të zhdukur

7 persona kanë humbur jetën pas bombardimeve ruse ndaj Ukrainës, sipas një njoftimi të policisë...

Nisi lufta, pamjet trishtuese

Kaos e tmerr në rrugë! Si po largohen mijëra ukrainas nga vendi i tyre

Ajo që paralajmërohej prej javësh nga Perëndimi ndodhi! Vladimir Putin nisi sulmet ushtarake ndaj Ukrainës...

“Të tmerruar, ditë e zezë për Evropën”

Agresioni ndaj Kievit/ Liderët botërorë në alarm!

Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi të enjten fillimin e “një operacioni special ushtarak” në rajonin...

"E ardhmja e Evropës dhe botës është në rrezik"

Pas sulmit në Kiev, Ukraina bën thirrje për ‘sanksione shkatërruese’ ndaj Rusisë

Ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka postuar në Tëitter një  kërkesë për komunitetin...

Paralajmëron sanksione

Amerika dënon sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës, Biden: I paprovokuar dhe i pajustifikuar!

Presidenti i SHBA Joe Biden thotë se ka folur me homologun e tij ukrainas, Volodymyr...