MENU
klinika
Tërheqja e trupave nga Gjermania

A mund t’i besojë më Merkel, Trump-it?

Pse të mbetet 'peng' i SHBA-së?

Evropa mes Kinës e SHBA-së! Duhet të ruajë ekuilibrin!

Edhe pse samiti BE-Kinë, fillimisht u vendos të zhvillohej në shtator në Leipzig, Gjermani, duhej...

Zbulohen 'komplotet'

Çfarë plani po thur BE për Brexit?

Deputetja e Francës, Nathalie Loiseau, një ish-ministre e Evropës, i tha Sophy Ridge në Sky...

Sërish tensione me Qipron

Nëse Turqia vazhdon të provokojë, ta harrojë anëtarësimin në BE!

Nëse Turqia nuk e pakëson agresionin e saj në Mesdheun lindor, ajo nuk duhet të...

Strategji të njëjta apo të kundërta?

A janë Rusia dhe Kina aleate?

Marrëdhëniet e ngrohta të Rusisë dhe Kinës në Arktik janë kërcënimi më i madh për...

Po pas koronavirusit?

Kina nuk e ka humbur Evropën… ende!

Një nga zhvillimet më të dukshme në marrëdhëniet Azi-Evropë mes shpërthimit të pandemisë COVID-19 është...

Ç'do të ndodhë me Gjermaninë?

Po nëse Trump rizgjidhet president?

Kancelarja Angela Merkel u pyet në një intervistë, nëse ka ende besim tek Donald Trump....

Tërheqja e trupave nga Gjermania

Marrëdhëniet Gjermani-SHBA, të komplikuara!

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas thotë fjalë të qarta për reagimin e Donald Trumpit...

Francezët japin lajmin

Pas 7 vitesh në arrati ekzekutohet lideri i Al Kaedës në Afrikë

Pas shtatë vitesh në arrati, forcat ushtarake franceze, kanë arritur që ta vrasin liderin e...

Paketa konjukturore

Gjermania në krye të shteteve evropiane!

Gjermania kalon një hap përpara fqinjëve me paketën e re konjukturore. Masat e emergjencës pasohen...

Wall Street Journal

Trump tërheq 9.500 ushtarë amerikanë nga Gjermania

Pretendohet se presidenti amerikan Donald Trump ka udhëzuar Pentagonin për tërheqjen e 9.500 ushtarëve amerikanë...

CNN

Protestat në SHBA mbështeten nga grupi i presionit rus

Protestuesit e ShBA-s mashtrohen nga makineria propaganduese ruse, e që ra në vëmendjen e CNN...