MENU
klinika
Uniteti mes tyre ishte i admirueshëm

Në këtë përballje me izraelitët, palestinezët fituan!

Analiza

“Luftëtarët ujk” të Kinës nuk mbajnë përgjegjësi për COVID-19!

Rënia e marrëdhënieve midis Kinës dhe Australisë tingëllon si një detaj i vogël në panoramën...

Marrëdhëniet e tensionuara Greqi-Turqi

Topi tani është në fushën e Mitsotakis dhe Erdogan

Pas atmosferës pozitive që mbizotëroi gjatë vizitës së Ministrit të Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu në...

Analiza

Një goditje tjetër në BE, popullsia e saj është e ndarë

Burokracia që është Bashkimi Evropian sapo mori një goditje tjetër, këtë herë nga banorët e...

E quajnë aleaten më të ngushtë

Pse SHBA e ka “spiunuar” Merkelin?

Shërbimi sekret i Danimarkës ndihmoi SHBA të spiunonte politikanët evropianë, përfshirë Kancelaren gjermane Angela Merkel...

Nga The Washington Post

“Diktatori i fundit” dhe Putini, përballë të gjithëve!

John R. Bolton shërbeu si këshilltar i sigurisë kombëtare nën udhëheqjen e Presidentit Donald Trump...

Mes tyre edhe njohja e certifikatave të vaksinimit

Turqia dhe Greqia arrijnë marrëveshjen e parë për 25 pika

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu, deklaroi të hënën se Turqia është e gatshme...

SHBA nuk duhet t'i japë mbështetje të pakufizuar

Raporti i veçantë me Izraelin duhet të marrë fund!

Raundi i fundit i luftimeve midis izraelitëve dhe palestinezëve përfundoi në mënyrën e zakonshme: me...

Kryeministri izraelit më jetëgjatë në pushtet

Netanyahu, drejt humbjes së psotit të kryeministrit

Benjamin Netanyahu si kryeministri izraelit me jetë më të gjatë mund të jetë në përfundim...

Dhe ka disa arsye...

Bota duhet të mendojë përsëri për Kinën

Edhe sipas standardeve të zakonshme të Uashingtonit, debati aktual rreth Kinës është karikaturuar në mënyrë...

Takimi i qershorit

Biden paralajmëron Putin: Nuk tolerojmë që…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden tha sot se do të ushtrojë trysni ndaj...

“Po shtrembëron realitetin”

Nis me akuza vizita e ministrit turk në Greqi, 5 orët e tensionit

Ka nisur me tensione vizita e ministrit të Jashtëm turk Mevlüt Çavuşolulu në Greqi. Ndalesa...