MENU
klinika
Analiza

Draghi po përballet me pengesa në Itali!

Analiza

“Trilema” që po i shkakton dhimbje koke Gjermanisë…

Annalena Baerbock, ministrja e jashtme e Gjermanisë, takoi homologun e saj Sergei Lavrov të martën...

REL: Dy klane kazake

Asetet ruse të familjes së presidentit të Kazakistanit

Kur trazirat e mëdha shpërthyen më herët gjatë këtij muaji në Kazakistan, në Azinë Qendrore,...

Britania e Madhe furnizon me armatime Ukrainën

“Po përballemi të vetëm ndaj ushtrisë më të madhe në Evropë”

Britania e Madhe po furnizon Ukrainën me raketa e antitank me rreze të shkurtër, në...

"Zëri i Amerikës"

Rusia mohon se po kërkon një pretekst për të sulmuar Ukrainën

Kryediplomati rus refuzoi me zemërim akuzat e Shteteve të Bashkuara se Moska po përgatit një...

Editoriali i The Guardian

Biden duhet të ndryshojë drejtim, ose t’i hapë derën Trumpit!

Presidenti i SHBA, Joe Biden, pësoi ditën e tij më të keqe në detyrë –...

Analiza e Project Syndicate

Bosnja është gati për krizën e radhës!

Kërcënimi rus ndaj Ukrainës nuk është e vetmja krizë e mundshme në Evropën Lindore këtë...

Analiza

BE ka hequr dorë nga “dashuria” për Rusinë…

BE-ja ka redaktuar të vetmen gjë të bukur që kishte planifikuar të thoshte për Rusinë...

Strategjia e dyfishtë mbetet rruga e duhur

DW: Perëndimi të mos i nënshtrohet Rusisë

Maratona e bisedimeve mes Perëndimit dhe Rusisë për gjendjen në Ukrainë javën që sapo kaloi...

"Zëri i Amerikës"

Refugjatët afganë, pa dokumente dhe shërbim shëndetësor

Emigrantët afganë pa dokumente, të cilët u zhvendosën në Turqi për të shpëtuar nga talebanët,...

Abazoviç drejt kryeministrisë malazeze

A po bëhet Ballkani me tre Kryeministra shqiptarë?

Kryetari i partisë Lëvizjes Qytetare për Reformën e Bashkuar (URA), Dritan Abazoviq, mund të bëhet...

Nga 'The Guardian'

A është ky fundi i Boris Johnson?

Pas një jave tjetër të tmerrshme për Boris Johnson, e cila u dominua nga lajmet...