MENU
klinika
Nga The Guardian

Polonia e Hungaria nuk janë të vetmet që e ‘shqetësojnë’ BE-në!

Nga The Hill

Për problemet e Amerikës, nuk e ka fajin Putin!

Njoftimi nga Presidenti Vladimir Putin për ndryshimet në kushtetutën ruse, ndjekur nga dorëheqja e kryeministrit...

Nga Project Syndicate

A e ka harruar bota Aushvicin?

Këtë javë, udhëheqësit botërorë do të mblidhen në Jeruzalem për të përkujtuar 75-vjetorin e çlirimit...

Nga Project Syndiate

Evropa duhet të kuptojë ku e ka vendin!

Bashkimi Evropian, dhe veçanërisht Gjermania, duhet të merren me sfidën e paraqitur nga tërheqja e...

Editorial i The Guardian

Kur politikanët ‘ngatërrohen’ me biznesmenët…

Telefoni celular i Jeff Bezos u hakua pasi në vitin 2018 ai mori një mesazh...

"Një zgjedhje model"

Katerina Sakellaropoulou, e para presidente grua në Greqi!

Parlamenti në Greqi zgjodhi Katerina Sakellaropoulou presidente të vendit. Juristja e paparti mori shumicën e...

Nga The Washington Post

Hetimi i Trump po i tregon botës se Amerika…

Që nga Watergate, presidentët dhe ndihmësit e tyre kanë paralajmëruar se gjyqi i fajësimit është...

Fati i presidentit vendoset brenda disa javësh

Gjyqi ndaj Trump mund të ndikojë në zgjedhjet e 2020-ës

Presidenti Donald Trump ka hyrë tashmë në histori si presidenti i tretë i Shteteve të Bashkuara ndaj të...

Në krah të presidentit amerikan?

Trump rrezikon shkarkimin, çfarë mendon Putin?

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka dalë në mbrojtje presidentit të Shteteve të Bashkuara...

Çfarë tregojnë shifrat?

A duan amerikanët që Trump të largohet?

Më pak se gjysma e të gjithë amerikanëve thonë se presidenti Donald Trump duhet të...

Nga The Washington Post

Ja pse gjyqi i Trump është ndryshe nga të mëparshmit…

Zyra e Përgjegjësisë e Qeverisë amerikane vendosi të enjten se Shtëpia e Bardhë theu ligjin...

Miratohen rregullat

Nis gjyqi ndaj Trump, përplasje mes palëve

Pas një dite dhe nate të gjatë, Senati miratoi një sërë rregullash lidhur me gjykimin...