MENU
klinika
I del në krah Putinit

Erdogan: Komentet e Biden janë të papranueshme!

Analiza

Mosmarrëveshjet e SHBA me Kinën e Rusinë, BE në vështirësi!

Shërbimi i shtypit i BE është tërhequr nga një grindje verbale midis Kremlinit dhe Shtëpisë...

Analiza

Gjermania është më e tronditur dhe e pasigurt se kurrë!

Në 26 shtator, viti i ndryshimit politik të Gjermanisë do të kulmojë me zgjedhjen e...

Nga The Washington Post

“Putin vrasës”/ Biden ka të drejtë por duhet ta provojë këtë!

Në një intervistë me ABC News të Mërkurën, Presidenti Biden provokoi zemërimin e Vladimir Putinit...

Analiza

Përplasja Putin-Erdogan është e pashmangshme!

Pasi kanë shkuar në luftë të paktën 12 herë gjatë shekujve, Turqia dhe Rusia nuk...

Analiza

Si kjo grua mund ta mposhtë Macron-in

Në muajt e fundit, presidenti francez Emmanuel Macron ka filluar të kthehet drejt së djathtës...

Analiza

Si do të jenë marrëdhëniet SHBA-Gjermani kur të largohet Merkeli?

“Kohët në të cilat mund të mbështetemi plotësisht te të tjerët kanë mbaruar.” Këto ishin...

Raporti i Inteligjencës Amerikane

Biden e quajti Putinin vrasës, Rusia reagon e zemëruar

Kremlini ka reaguar me zemërim ndaj deklaratave të Presidentit të SHBA Joe Biden se lideri...

Nga The Washington Post

Evropa duhet ta çojë trenin e vaksinës në rrugën e duhur!

Fushata e Vaksinës në Evropë ka shkaktuar rnjë krizë besimi. Ashtu si pandemia e koronavirusit...

Analiza

Italia po mëson ta dojë Europën përsëri!

Në vitin 2018, Italia zgjodhi parlamentin më anti-BE në historinë e vendit. Një koalicion midis...

Nga Financial Times

Revolucioni progresiv i SHBA-së nuk ‘ka mbërritur’ ende

Ata që nuk arritën të shohin një ndryshim shoqëror që po vinte janë më të...

Nga The Washington Post

Biden po planifikon ‘një shoqëri të madhe’

Presidenti Biden dëshiron ta bëjë qeverinë përsëri të shkëlqyer dhe Lyndon B. Johnson duket të...