MENU
klinika
Zgjedhjet rajonale

“Dështon” Salvini, humbet zgjedhjet në Emilia Romania

Nga Deutsche Welle

Pse ngutet Putin? Çfarë e frikëson presidentin rus?

Çfarë do të thotë ngutia e Putinit për të bërë ndryshime në Rusi, për të...

Nga Financial Times

Vetëm një virus si ky mund ta ‘mposhtte’ presidentin kinez!

“Viti i Derrit” ka shkuar tmerrësisht shumë keq për partinë komuniste kineze dhe Presidentin e...

Fishekzjarre, rënie këmbanash dhe numërim mbrapsht!

Britanikët do ta festojnë Brexit si Vitin e Ri!

Ndërkohë që Mbretëria e Bashkuar përgatitet të largohet nga Bashkimi Evropian të premten, njerëzit janë...

A do të rimarrë pushtetin?

Zgjedhjet në Itali, ‘shansi i artë’ i Salvinit!

Kreu i opozitës së krahut të djathtë Matteo Salvini iu kërkoi sot italianëve që po...

Lufta Rusi-Ukrainë

“Sa kohë do të rezistonin pa ne?”, publikohet telefonata e Trump

Një audio incizim i publikuar i vitit 2018, ka nxjerrë në pah një bisedë të...

Ç'po kërkon presidenti rus?

Putini e di se nuk është i pavdekshëm!

Javën e kaluar presidenti rus njoftoi disa ndryshime në kushtetutë, por të gjithë dolën në...

Edhe pse gjyqi vazhdon...

Trump do të jetë president edhe 4 vjet të tjera!

Në Senatin amerikan nisi të martën gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Donald Trump....

Nga The New York Times

Luftë apo marrëveshje, Trump duhet të zgjedhë!

Strategjia e Presidentit Trump për t’u përballur me Iranin është e lehtë për tu kuptuar:...

Një tjetër problem për BE-në

Pas Britanisë, radhën e ka Polonia?

Në Poloni, gjithçka është kthyer në kaos, me qeverinë dhe gjyqtarët e gjykatave të larta...

Nga The Washington Post

Hetimi i Trump/ Putini e ka një shënjestër!

Disa enigma në Amerikë mund të mos zgjidhen gjatë gjykimit në Senat. Për shembull, pse...

Kina po e tundon...

A do ta braktisë Evropa miken e saj të vjetër?!

Në fund të javës së kaluar, dolën lajme se tre persona po hetoheshin nga prokurorët...