MENU
klinika
Me 290 persona në bord

Presidenti Rouhani: Edhe SHBA goditi gabimisht avionin iranian

Deutsche Welle

“BE kërkon rrugë për kapërcimin e krizës”

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian kërkuan zbardhjen e plotë të rrëzimit të avionit ukrainas....

Nga REL

Turqia paralajmëron armëpushim në Siri!

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se është pajtuar me Rusinë për zbatimin e armëpushimit...

'Kujdes, në amabasadat amerikane...'

Pompeo flet për vrasjen e Soleimanit, ja çfarë paralajmëron

Gjenerali Qasem Soleimani po komplotonte sulme të mëdha mbi ambasadat amerikane dhe objekte të tjera,...

Izrael – Iran

Çtensionim apo qetësi para stuhisë?!

Pas vrasjes së Soleimanit, Irani e ka kërcënuar hapur me sulme Izraelin. Regjimi në Teheran...

Rrëzimi i avionit ukrainas

“Dorëzohet” Irani, pranon se shkaktoi tragjedinë

Ushtria iraniane pranoi të shtunën në mëngjes se kishte rrëzuar “jo qëllimisht” avionin ukrainas, incident...

Pikëpyetjet për ngjarjen e bujshme

A e lejonte ligji ndërkombëtar vrasjen e gjeneralit iranian?

Vrasja nga Shtetet e Bashkuara javën e kaluar të gjeneralit iranian Qassem Soleimani ka ngjallur...

Zgjedhjet e vështira të presidentit turk

SHBA-Iran/ Cilën anë do të zgjedhë Erdogan?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan theu heshtjen për vrasjen e komandantit të lartë iranian Qasem...

Brexit

As këtë vit nuk do të realizohen ëndrrat e Boris Johnson!

Boris Johnson shpreson që t’i japë fund Brexit, duke argumentuar se bisedimet tregtare do të...

Nga The Guardian

Iranianët kanë jetuar gjithmonë të frikësuar nga lufta!

Unë u zgjova të premten e javës së kaluar në Isfahan, qyteti i tretë më...

Lufta e Dytë Botërore

Qëllimi i ri i Putinit: Të rishkruajë historinë!

75-vjetori i përfundimit të Luftës së Dytë Botërore ishte e vetmja ngjarje që presidenti rus...

Rezoluta e miratuar

Lufta me Iranin/ Kongresi “pengon” Trumpin

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka miratuar një rezolutë përmes së cilës i kërkohet presidentit...