MENU
klinika
Premtimi për një sulm të fuqishëm

Milicia irakene: Tani është koha të sulmojë Iraku

Sulmi bazave amerikane

Ursula von der Leyen: BE në gatishmëri…

“Bashkimi Evropian ‘nuk do të kursejë asnjë përpjekje”, për të provuar të mbajë gjallë marrëveshjen...

Netanyhahu: Trump duhet të urohet

“Kush prek Izraelin do goditet fuqishëm”

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyhahu tha se vendi i tij do të godiste fuqishëm këdo...

Sulmi në bazat amerikane në Irak

Trump: Kemi trupat më të fuqishme në botë

Shtëpia e Bardhë reagoi menjëherë pas sulmit të Iranit në dy baza amerikane në Irak....

"I goditëm për vetëmbrojtje"

Irani: Amerika na preu krahun, ne do t’ia presim këmbën

Udhëheqësit iranianë u zotuan të Mërkurën që do t’i japin fund pranisë së SHBA në...

Bilanci tragjik me 80 të vdekur

Irani sulmon 2 baza amerikane në Irak, hedh 35 raketa balistike

Të paktën dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur nga 35...

Çfarë përfiton?

Konflikti SHBA-Iran, një ‘dhuratë’ për Kinën!

Një rajon ku politika është formuar nga rivaliteti midis pushtetit vendor dhe ndërkombëtar, Lindja e...

Tarifat për produktet franceze

Franca dhe BE gati t’i përgjigjen SHBA-së!

Franca ka paralajmëruar se do të hakmerret me mbështetjen e plotë të Bashkimit Evropian nëse...

Nga Deutsche Welle

Evropianët në grackën e Trumpit!

Sërish evropianët vuajnë pasojat e politikës së Donald Trump-it, që vepron si ta ndiejë. Iluzionet...

Nga The Washington Post

Luftë apo diplomaci? Kjo është dilema e Amerikës!

Vrasja e komandantit iranian të forcave Quds, Gjeneralit Major Qasem Soleimani, ishte një veprim i...

Ç'po përgatit presidenti turk?

Erdogan, gati të hapë ‘Kutinë e Pandorës’!

Nëse mendoni se Lindja e Mesme, ju duket gjendje shumë e keqe, mendoni përsëri, sepse...

Vrasja e Qassem Soleimanit

Rusia nuk do ta ndihmojë Iranin të hakmerret!

Gjenerali iranian Qassem Soleimani, i vrarë javën e kaluar nga një dron amerikan në Bagdad,...