MENU
klinika
Nga Financial Times

Loja e Erdoganit: Ushtri, spiunazh dhe etja e Turqisë për pushtet

Përforcime dhe masa shtesë!

Uashingtoni përgatitet për inaugurimin e Biden

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit...

Për të ndalur Trump, zyrat publike nuk kanë nevojë për fajësim...

SHBA: Amendamenti 14 mjafton për të ndaluar Trump

Për të ndalur Donald Trump, zyrat publike nuk kanë nevojë për fajësim, mjafton thjesht dhe...

Trump pa 'megafon'...

Vetëm heqja e “prizës” nuk është përgjigje!

Facebook dhe Twitter bllokuan llogaritë e Donald Trump. Kompanitë thjesht duan t’i largohen përgjegjësisë. Ne...

Pas bllokimit të rezolutës, reagojnë demokratët

“Do ta shkarkojmë Trumpin para 20 janarit!”

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi thotë se do të konsiderojë thirrjen e Amendamentit...

Nga The Guardian

Për Trump, ajo që filloi si farsë po mbaron si tragjedi!

Fati e bëri Donald Trump një miliarder të llojeve të ndryshme me një hile për...

Analiza

A do të bëjë Evropa çfarë Kina do?

Ashtu siç po mbaronte 2020, Bashkimi Evropian dhe Kina njoftuan përfundimin e një Marrëveshje Gjithëpërfshirëse...

Editoriali i The Washington Post

Trump duhet ndëshkuar, jo Biden ose kombi amerikan!

Do të kishit shpresuar që vëmendja kombëtare ndaj Trump do të ishte zvogëluar pas Ditës...

Kim Jong-Un prezanton listën e re të armatimeve!

Korea e Veriut paraljmërim administratës së re të SHBA

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un festoi ditëlindjen me një listë të gjatë dëshirash...

Cili do jetë ndikimi i tij?!

Si Biden mund të bëjë ndryshimin në Ballkanin Perëndimor?

Joe Biden ka një marrëdhënie të gjatë me Ballkanin Perëndimor. Një politikë e rigjeneruar e SHBA-së...

Ekstremizmi politik po lulëzon në gjithë kontinentin...

Evropa nuk është imune ndaj “çmendurisë” amerikane!

Një turmë aktivistësh të ekstremit të djathtë thyenë mbrojtjen e vendosur nga policia. Duke brohoritur dhe...

Analiza

Pse gjithçka që ndodhi në SHBA është “makth” për Putinin!

Ndërkohë që mbështetësit e Donald Trump shkatërronin Kapitolin,ndoshta  Presidenti rus Vladimir Putin po shikonte ngjarjet ...