MENU
klinika
Hetimet e policisë

Në Itali po krijohet një parti naziste?!

Editorial i The Guardian

Kina, Hong-Kongu, ujgurët dhe një e vërtetë që dhemb…

Pekini me siguri nuk do ta mirëpresë lajmin se SHBA kishin miratuar një ligj që...

Nga The Washington Post

Tani s’mund të jemi më optimistë për Amerikën…

Dita e falënderimeve është festa ime e preferuar. Është një festë laike e Amerikës, dhe...

Rriten shpenzimet e mbrojtjes

Trump mori çfarë donte nga anëtarët e NATO-s!

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të premten se anëtarët evropianë të NATO-s...

Profil/

Juncker, jo më president i Komisonit Europian!

Jean-Claude Juncker nuk është më president i Komisionit Europian. Ursula von der Leyen, ish-ministrja e...

Nga The Atlantic

Si Putini i ka thënë të gjitha të vërtetat ‘e hidhura’ me shaka…

Para se Donald Trump të përballej me hetimin për marrëdhëniet e tij me Ukrainën, indiferenca...

Project Syndicate

Ata janë të vetmit që i thanë ‘Jo’ Kinës!

Në fillim të romanit të tij satirik “China Dream”, i cili ka një kopertinë nga...

Masakra e 1 milion hebrenjve

Pse Merkel nuk e vizitoi asnjëherë për 14 vjet, kampin nazist?

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të vizitojë për herë të parë ish-kampin e përqendrimit në...

Tensione të brendshme, rreziqe të jashtme

70 vjet NATO! A ka arsye për të festuar?

Udhëheqësit e NATO-s po përgatiten që të mblidhen në Londër një takim dyditor të martën,...

Kritika NATOS e Turqisë

Erdogan pa rezerva kundër Macron: Kthejini sytë nga vetja!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi ashpër presidentin e Francës, Emmanuel Macron, lidhur me komentet...

SHBA, partnere apo konkurrente?

Presidentja e Komisionit Europian: Bota nuk pret Europën

Kryetarja e re e Komisionit Europian, ish-ministrja gjermane, Ursula von der Leyen, ka folur mbi...

"Një dhuratë e parakohshme për Krishtlindje!"

Trump sapo i bëri një dhuratë Putinit!

Presidenti amerikan Donald Trump duket se ka arritur pjesërisht një qëllim të shumëkërkuar për një...