MENU
klinika
Përgjigjet Ministria e Jashtme greke

“Greqia është çmendur”, Erdogan provokon sërish

Nga The Guardian

Kinën apo SHBA-në, kë do të zgjedhë Britania?

     Javën e kaluar, Donald Trump dhe Liu He, zëvendëskryeministri kinez, nënshkruan fazën pare...

Editoriali i The New York Times

I pavdekshmi Putin!

Autokratët e vjetër rrallë japin dorëheqjen. Kështu që kur Vladimir Putin hodhi propozime për disa...

Editorial i The Washington Post

Po, Rusia është një vazhdim i shëmtuar i Bashkimit Sovjetik!

Në shumë mënyra, Rusia sot nuk ngjason me Bashkimin Sovjetik, i cili mori fund 28...

Editorial i The Guardian

Si i humbi BE-ja, peshën dhe pushtetin…

Ka qenë një fillim i vështirë për vitin 2020 për BE-në dhe Komisionin e ri...

Transfertat e parave

BE nuk do ta ndihmojë më Turqinë?!

Bashkimi Europian duket se ka shkurtuar në masë të madhe transfertat e parave që shkonin...

Konflikti në Libi

Erdogan i ‘shtrin dorën’ Evropës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka bërë thirrje Evropës që të mbështesë përpjekjet e...

Reagon udhëheqësi suprem i Iranit

“Presidenti Trump, thikë pas shpine për iranianët”

Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të...

REL

Lavrov fajëson SHBA-të për rritjen e tensioneve në nivel botëror

Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat “agresive”...

Cilat janë planet e Gjermanisë?

Hapi i parë drejt paqes në Libi?

Të dielën (19.01) qeveria gjermane ka ftuar në zyrën e kancelares palët e konfliktit në...

Çfarë theksoi sot drejtoresha e FMN-së?!

“Uashingtoni dhe Pekini kanë shumë për të bërë për…”

SHBA-ja dhe Kina kanë akoma shumë për të bërë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të tyre...

Ja kur mbahet takimi

Merkel drejt Stambollit për të takuar Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi. Zëdhënësi...