MENU
klinika
Reagimi i ministrit gjerman

“NATO-ja është gjallë”, Gjermania i kundërpërgjigjet Francës

Cili është prioriteti?

Shumë pak para zgjedhjeve, Johnson zbulon programin

“Fillimisht të realizojmë Brexit-in dhe më pas të kthejmë faqen e masave shtrënguese”, theksoi kryeministri...

Rreziqet e organizatës

Problemi i NATO-s janë njerëzit që e drejtojnë atë

Ka dy NATO. Është struktrura ushtarake që merret me kërcënimet e reja të sigurisë për...

Ç'ndodhi pas vizitës së Xi Jinping?

Greqia “ka ngecur” në konfliktin SHBA-Kinë

Zhvillimi i rrjeteve të telefonisë celulare të gjeneratës së pestë (5G) në Greqi “ka ngecur”...

Reforma apo hipokrizi?

Si Salvini e rindezi ‘zjarrin’ në Itali…

Matteo Salvini kohët e fundit ka përsëritur kërcënimet për të hequr Italinë nga zona e...

Nga The Economist

Evropa nuk bën dot pa Amerikën!

Në një intervistë me The Economist të botuar në 7 nëntor, Emmanuel Macron tha se...

Nga Deutsche Welle

Klaus Iohannis, sërish president në Rumani

Presidenti i ardhshëm i Rumanisë do të jetë Klaus Iohannis. Ai fitoi në balotazh me...

'Përplasjet' për NATO-n

Tani nuk është momenti që Merkel e Macron ‘të mbajnë inat’!

Gjermania dhe Franca duhet të zhdukin dallimet e tyre dhe të ndjekin një partneritet konstruktiv...

"I vetmi demokrat që mund të mposhtë Trumpin"

Michael Bloomberg zyrtarisht në garën presidenciale

Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Michael Bloomberg, zyrtarisht hyri në garën presidenciale të dielën duke i...

Pse kaq shumë italianë kundër Salvinit?

“Në Itali ka më shumë sardele se peshkaqenë!”

Italia ka pasur shumë simbole politike ndër vite, përfshirë pemë lisi, ullinj dhe lule margarita....

Amerika më në rrezik se kurrë

Pse Trump po i bën kaq shumë ‘ndere’ Putinit?

Duket se nuk do të ketë fund për nderet që Donald Trump ka arritur të...

Nga The National Interest

NATO nuk i shpëton dot këto shtete nga Rusia!

Edhe në qoftë se NATO-ja përdor armët bërthamore taktike, ajo ende nuk mund t’i shpëtojë...