MENU
klinika
The Guardian

Britania nuk duhet të vendosë si do të largohet nga BE, por nëse…

Shifrat e OKB

Luftimet në Libi/ 8 mijë të zhvendosur

Zëdhënësi i OKB-së, Rheal Leblanc ka thënë se 8 mijë persona janë zhvendosur nga luftimet në...

Komentet e mediave

Australia shpërndan parlamentin, zgjedhjet e reja më 18 maj

Kryeministri australian Scott Morrison ka në plan të njoftojë të enjten një raund zgjedhor, me...

Vendimi i BE

Në 31 tetor, Halloween dhe Brexit

Marrëveshja midis drejtuesve të Mbretërisë së Bashkuar dhe BE-së për të vonuar Brexit deri në...

Pas shumë muajsh protesta

Pas 30 vjetësh në pushtet, rrëzohet presidenti i Sudanit

Presidenti i Sudanit Omar al-Bashir është rrëzuar dhe arrestuar pas disa muajsh protestash, njoftoi ushtria....

Nga The Hill

Trump ndihmoi Netanjahun e tani do të paguajë çmimin…

Donald Trump nuk zotëron më një kazino. Por ai vuri bast që Benjamin (Bibi) Netanyahu...

The Guardian

Kur mund të ‘dorëzohet’ Theresa May?

Theresa May ka rënë dakord të japë dorëheqjen si kryeministër përpara zgjedhjeve të ardhshme dhe...

Hetimi rreth fushatës 2016

Trump: Hetimi ishte grusht shteti, tradhti ndaj atdheut

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se ata që nisën hetimin rreth fushatës së tij...

Kufizimet për naftën

Pompeo: Trump do të vazhdojë të rrisë presionin kundër Iranit

Presidenti amerikan, Donald Trump do të vazhdojë të rrisë presionin ndaj Iranit, ka thënë Sekretari...

Paralajmërimi i ministrit turk

“Nëse SHBA nuk na i shet sistemet e mbrojtjes…”

Turqia pohoi sot se mund të blejë avionë dhe sisteme shtesë të mbrojtjes ajrore nga...

Universiteti i Evropës Qendrore

Hungaria, Soros dhe ‘lufta’ për një universitet

Hungaria nuk do të zbusë rregullat për universitetet ndërkombëtare pavarësisht presionit nga Bashkimi Evropian dhe...

Pas takimit me Kryqin e Kuq

Maduro: Tani Venezuela mund të pranojë ndihma

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro, ka thënë se vendi i tij tani është gati të marrë...