MENU
klinika
Takimi me presidentin e Ukrainës

Merkel: Të mos hiqen sanksionet për Rusinë

Paralajmërime për Iranin e SHBA-në

Kina: Mos hapni ‘kutinë e Pandorës’

Kina të martën paralajmëroi kundër hapjes së ‘kutisë së Pandorës’ në Lindjen e Mesme pasi...

Po Turqia ç'kërkon?

Siria: Nuk duam luftë me Turqinë

Siria nuk dëshiron  luftime me Turqinë, tha ministri i jashtëm të martën. Rusia, e cila...

Paralajmërimet e presidentit

Trump: Do dëbojmë miliona emigrantë të paligjshëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë...

Trupat nga ushtria amerikane

Tensionet me Iranin/ 1000 trupa shtesë në Lindjen e Mesme

Ushtria amerikane do të dërgojë 1.000 trupa shtesë në Lindjen e Mesme, ndërkohë që tensioned...

Nga The Hill

Rusi-Turqi, ‘miq’ vetëm në dukje

Aleanca 70-vjeçare midis Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë po shkon për periudhën e saj më...

Protesta më e madhe në histori

Hong-Kong, numri i protestuesve shkon në 2 milionë

Rreth dy milionë njerëz kanë marrë pjesë në një protestë masive në Hong Kong kundër...

Deklarata e Salvinit

“Italia do të jetë partneri kryesor i SHBA në Evropë”

Matteo Salvini po përpiqet që Italia të bëhet “partneri kryesor” i SHBA-së, kur të takojë...

Vizita e fundit zyrtare

Theresa May takim ‘kokë më kokë’ me Putinin?

Kryeministrja Theresa May po shqyrton një takim ballë për ballë me presidentin rus Vladimir Putin...

Shqetësohet SHBA?

Xi Jinping së shpejti vizitë në Korenë e Veriut

Xi Jinping do të vizitojë Korenë e Veriut këtë javë, sipas mediave shtetërore, duke shënuar...

Sulmet e cisternave në Gjirin e Omanit

Gjermania: S’ka prova të mjaftueshme për Iranin

Incidenti me kontenierin e naftës në Gjirin e Omanit që mori flakë në lundrim është...

"Lartësitë Trump"

Një komunitet hebre tani mban emrin e Trump

Prej ditës së sotme një qytet në lartësitë e Golan mban emrin e presidentit të...