MENU
klinika
Zgjedhjet presidenciale në Amerikë

Joe Biden, tani ‘luftë të hapur’ me Trumpin

Aksidentalisht

Zbulohet plani sekret i Trumpit me Meksikën

Presidenti i SHBA Donald Trump ka zbuluar rastësisht disa detaje të marrëveshjes së tij të...

Përplasje me policinë

Hong-Kong/ Gaz lotsjellës dhe llak piperi ndaj protestuesve

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi...

Mbështetja për koalicionin e saj

Gjermanët nuk heqin dorë nga Merkeli

Koalicioni i madh i Gjermanisë është gjithnjë e më i dobët, por shumica e gjermanëve...

Deklarata

Franca: BE nuk do ta rihapë më marrëveshjen e Brexit

Sekretarja e Shtetit e Francës për çështjet evropiane ka konfirmuar se BE nuk është e...

Bashkëpunim mes vendeve?

Putin po planifikon një vizitë në Arabinë Saudite

Presidenti rus Vladimir Putin planifikon të vizitojë Arabinë Saudite në tetor, tha të hënën Ministri...

Nga Financial Times

Italia s’mund të bëjë më ‘lojëra’ me Brukselin

Sistemi i BE-së i rregullave fiskale mund të jetë një dhuratë për politikanët populistë: ata...

Protesta më e madhe që nga 1997

SHBA e shqetësuar për situatën në Hong-Kong

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin e tyre rreth propozimit të amendamenteve të ligjeve të...

Akuzat për kryeministrin e mundshëm

“Johnson s’ka guxim të përballet me njerëzit”

Boris Johnson është akuzuar për ” të mos patur guxim për t’u përballur me njerëzit”...

Zbulimi i Wall Street Journal

Vëllai i Kim Jong-un ishte informator i CIA-s

Kim Jong Nam, gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriut, i cili u vra n...

4 fëmijë

Sulm me bombë në Afganistan/ 6 të vrarë

Gjashtë civilë janë vrarë , në mesin e të cilëve katër fëmijë nga një sulm...

Ligji për ekstradim

Protestat në Hong-Kong/ Udhëheqësja mbron ligjin

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një...