MENU
klinika
Protestat në Sudan

“Blu për Sudanin”, solidaritet në rrjetet sociale për protestuesit

1000 trupa

SHBA trupa në Poloni/ Rusia: Po destabilizon Evropën

Rusia ka paralajmëruar NATO se premtimi i Presidentit të SHBA Donald Trump për të dërguar...

Penalizimet e BE

Edhe ministrat e financave pro sanksioneve për Italinë

Tani edhe ministrat e Financave të BE-së kanë arritur në përfundimin se Italia ka shkelur...

Shpërthimi në Gjirin e Omanit

Sulmi në cisternat e naftës/ SHBA akuzon Iranin

Dy anije-cisternë me naftë shpërthyen dje në Gjirin e Omanit, dhe për këtë SHBA akuzon...

Bashkimi i partive anti-emigracion

“Identitet dhe Demokraci”, aleanca e re e Salvinit

Deputetët e partisë Le Pen dhe eurodeputetët e Matteo Salvinit kanë bashkuar forcat me partitë...

Gara për kryeministër

Votimet e para në Britani/ Kryeson Johnson

Boris Johnson ka siguruar numrin më të madh të votave në votimin e parë për...

Sistemi rus i mbrojtjes

Turqia dhe ‘problemet’ që po i shkakton NATO-s

SHBA dhe Turqia, një nga aleatët kryesorë të NATO-s në Uashington, duket se janë në...

Takim në samitin e G20?

Putin: Marrëdhëniet me SHBA po bëhen gjithnjë e më keq

Presidenti rus Vladimir Putin tha të enjten se marrëdhëniet midis kombit të tij dhe SHBA-së...

Kryeministri i Luksemburgut

“Merkel në krye të Komisionit Europian do të ishte ëndërr”

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka marrë një tjetër përkrahje për të qenë presidentja e ardhshme...

SHBA në ndihmë

Shpërthejnë cisternat në Gjirin e Omanit, Irani fajtor?

Dhjetëra anëtarë të ekuipazhit janë shpëtuar pasi dy anije-cisternë me naftë shpërthyen në Gjirin e...

Deklarata të reja

Irani, paqe me SHBA-në?

Lideri suprem Iranian i ka bërë të ditur kryeministrit japonez se Irani nuk ka qëllim...

Zgjedhjet presidenciale

SHBA/ Rivali i Trump premton ilaçin që kuron kancerin

Ish-nënpresidenti Joe Biden thotë se ai do të gjejë ilaçin për të kuruar kancerin nëse...