MENU
klinika
Do të largohet nëse...

Partitë europiane ultimatum kryeministrit hungarez

Tuneli hekurudhor Torino-Lion

Tuneli hekurudhor me Francën/ Italia ndalon nisjen e tenderave

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka ndalur nisjen e tenderëve për një tunel hekurudhor me shpejtësi...

Çfarë tha presidenti amerikan?

Koreja do lëshojë raketa?/ Trump: Nëse shikoj testime…

Imazhe satelitore të një impianti afër Penianit sugjerojnë që Koreja e Veriut mund të jetë...

Profil/ Leon Trocki

Trocki, njeriu që zbuloi traktatin që copëtonte Shqipërinë…

Emri i Leon Trockit (Trotsky) lidhet drejtpërdrejt me Revolucionin komunist, si një nga organizatorët së...

The Irish Times

Macron nuk është ‘shpëtimtari’ i Evropës!

Përulësia nuk është karakteristikë përcaktuese e Emmanuel Macron. Ai ka një vlerësim të miratimit prej...

The Washington Post

Korrupsioni: armë edhe dobësi e Putinit

Tridhjetë vjet pas përfundimit të Luftës së Ftohtë, bota përsëri është polarizuar midis dy vizione...

Deklarata e ministrit të mbrojtjes

Ndërprerja e energjisë në Venezuelë/ Fajësohet SHBA

Ministri i mbrojtjes i Venezuelës ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për ndërprerjen e energjisë që...

Imazhet satelitore

Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë një raketë

Imazhet satelitore të një objekti afër Phenianit tregojnë se Koreja e Veriut po përgatitet të...

Politikanet më të fuqishme

Femrat që ‘sundojnë’ Evropën

Në Evropë “sundojnë” femrat. Gjermania dhe Britania e Madhe, dy nga vendet më të rëndësishme...

Nga The Hill

Si Kina përfitoi nga sulmet e 11 shtatorit…

Al Kaeda ekzekutoi sulmet e tmerrshme dhe të paprecedentë të 11 shtatorit që synonin që...

Nga The Guardian

Brexit, kërcënim për të drejtat e punëtorëve

Oferta e qeverisë për të përfshirë disa rregulla të reja mbi të drejtat e punëtorëve...

Washington Post

Gabimi më i madh i amerikanëve: Nënvlerësimi i Trumpit

Në vitin 2015, elita republikane Trump-skeptike besonte se Trump nuk kishte mundësi të fitonte dhe...