MENU
klinika
Politikat përçarëse

Johnson, kryeministri i fundit i Mbretërisë së Bashkuar?

Interesat e Moskës

Rusia po përfiton nga konflikti Turqi-Qipro

Është një tjetër verë e nxehtë në Mesdheun Lindor. Turqia ka dërguar dy anije shpues...

New York Times

Dy gabimet e mëdha të Putinit

Me demonstratat që nuk do të ndalen, dhe arrestimet që arrijnë në 1.000 në një...

The Hill

Konfliktit me Iranin mund t’i japë fund vetëm Trump

Besimi i Iranit në politikën e SHBA ndaj Iranit mungon plotësisht; mospërputhja e asaj politike...

Editorial i Washington Post

Si të ndalojnë amerikanët ndërhyrjen e Putinit në zgjedhje…

Kongresi po mendon çfarë për të mbrojtur më mirë zgjedhjet e SHBA-së. Sens. Chris Van...

The Guardian

Brexit pa marrëveshje, një gënjeshtër e madhe

Brexit është një zgjedhje politike dhe ekonomike. Por një Brexit pa marrëveshje do të ishte...

Paralajmërimet e Kombeve të Bashkuara

‘Rikthehet’ ISIS, sulme të mundshme para fundvitit

Kombet e Bashkuara kanë paralajmëruar se një pauzë e fundit në dhunën terroriste ndërkombëtare mund...

Planet e Trump

Pakti i ri bërthamor duhet të përfshijë dhe Kinën?

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se dëshiron që një pakt i ri bërthamor të...

Një pakt i ri

Von der Leyen i ofron ndihmë Italisë për emigrantët

Sipas presidentes së zgjedhur të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, Evropës i duhet një...

Ardhja e Boris Johnson

Europianët po ndryshojnë mendim për Brexit

Ditët e fundit kudo thuhet që britanikët sapo kanë zgjedhur Donald Trump. Gazetat janë të...

Konsolidimi i sistemit presidencial

Veprimet e Erdogan, jashtë parashikimeve

Pozicioni i kompromentuar i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim në pushtet të Turqisë (AKP) që...

Washington Post

Trump po e përkeqëson më tej ekonominë e brishtë botërore

Do ti shohim pasojat e kërcënimit të papritur të Presidentit Trump për një tarifë prej...