MENU
klinika
Detajet

Neurolief, pajisja inteligjente që lufton migrenën

Retinopatia

Çfarë është syri diabetik?

Retinopatia diabetike (DR) është një formë e sëmundjes së syrit të shkaktuar nga sheqeri i...

Yndyrat e "mira" dhe të "këqija"

Qëndroni larg këtyre ushqimeve! Mbroni shëndetin!

Ekzistojnë dy lloje yndyrash, zakonisht të konsideruara si “të mira” dhe “të këqija”. Yndyrat e...

Sëmundje gjenetike

Çrregullimet autoimune mund t’i kenë edhe fëmijët tuaj!

Çrregullimet autoimune janë shumë të rralla te fëmijët, por nëse fëmija juaj ose dikush në...

Sarkoidoza

Inflamimi i organeve dhe rreziku për transplant!

Sarkoidoza është një sëmundje autoimune që çon në inflamacion organet e trupit tuaj. Gjendja ndodh...

Bëhet edhe gliko

Shërben si ilaç kundër reumatizmit!

Mareja është një shkurre e egër, gjithmonë e gjelbërt dhe rritet si tufë, e cila...

Aminoglikozidet

Trajtimi i infeksioneve të rënda!

Këto antibiotikë përdoren kryesisht për trajtimin e infeksioneve serioze në një mjedis klinik. Aminoglikozidet janë...

Studime

Arsyet që shpjegojnë jetëgjatësinë!

Një person i lumtur ka qeliza të shëndetshme, inde të shëndetshme, gjene më të shëndetshme,...

Dietë qetësuese

Këto ushqime largojnë ankthin!

Studimet kanë treguar se disa ushqime na bëjnë të ndihemi më të qetë, ndërsa ushqimet...

Kurë specifike

Mani i zi/ Kuron mëlçinë, por ngjyros dhe flokët!

Mani është një frut i veçantë që përmban rreth 10% sheqer, acide organike, tatinë, kripëra...

Dhimbje që zgjasin

Ky operacion krijon varësi ndaj ilaçeve!

Njerëzit të cilët kryejnë një kirurgji për obezitetin mund të jenë më të ndjeshëm ndaj...

Palca e kockave

Çfarë duhet të presim pas transplantit?

Para transplantimit tuaj, do të nënshtroheni disa teste për të zbuluar se çfarë lloj qelizash...

Reklama