Menu
Lista

Forbes’ zbulon aktoren më të paguar në botë

E zbuluam!

Kë kopjoi Lori me veshjen në dasmën e Sarës?

Dasma e Sara Hoxhës dhe Ledion Liço rrëmbeu gjithë vëmendjen mediatike. Por një protagoniste tjetër...

Letra e Charlie Chaplin për të bijën

“Unë nuk kam qenë engjëll, por u përpoqa të jem njeri”

“Unë flas me ty për paratë edhe pse e di forcën e tyre djallëzore. Unë...

Almanak

Histori/ Çfarë ka ndodhur më 17 gusht?

1386 – Karl Thopia, princi i Mbretërisë së Shqipërisë, me kryeqendër Durrësin, krijon aleancë me...

Mbretëresha e skenës në 4 dekada

Madona, 60 vitet e divës

Kur në 1979-ën, në moshën 21 vjeçare me vetëm 35 dollarë në xhep Madona la...

Çfarë pëlqejnë femrat

Meshkujt, me apo pa mjekër?

Mesa duket nuk ka më dyshim, mjekra te meshkujt ndikon pozitivisht. Edhe ju femra që...

Studimi

Meshkujt, apo femrat tradhtojnë më shumë në verë?

Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi për ta tradhtuar partnerin e...

Cilat janë planet e tyre?

Çfarë po ‘kurdis’ Noizy dhe vajza e miliarderit shqiptar?

Niki Delijorgji, vajza e biznesmenit Mihal Delijorgji, është një prej modeleve më të suksesshme shqiptare...

Fiksojini mirë!

4 gjërat që nuk duhet të bëni për një mashkull, pavarësisht se e doni

Këtu janë 4 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë për një mashkull, pavarësisht se...

Kujdesi ndaj lëkurës

5 faktet që çdo femër duhet të dijë rreth lëkurës

Lëkura është e aftë të rigjenerojë vetveten çdo muaj. Ajo është organi më i madh...

‘E gjithë bota në dy njerëz’

Xhensila tregon xhiron e parë të Besit me Ajkën…

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku u bëne para një jave prinder të femijës...

Estela Ujka

Blogerja e njohur një shembull për tu ndjekur, larg perfeksionit të Instagramit

Ajo është një nga blogeret më të njohura, e cila përveç stilit unik që përcjell,...