MENU
Shpëtim Nazarko

Kolonel keni ju, kolonel kemi edhe ne… budallallëku i PD-së në çështjen për detin!

Mentor Nazarko

Pse Greqia u “dorëzua” përballë Shqipërisë, si pranoi Cipras?

Ditët e fundit, kryeministri grek Cipras, ka bërë një deklaratë të rëndësishme të cilën bash...

Mentor Nazarko

Dardha e sjelljes së opozitës e ka bishtin mbrapa

Në qoftë se do arsyetojmë nga këndvështrimi partiak, Rama do të ketë jetuar dje një ditë...

Mentor Nazarko

Gijotina e asgjësimit apo rritja e PD-së

27 vjetori i jetës politike të Partisë Demokratike është një mundësi për të bërë një...

Mentor Nazarko

Ka patur zhvarrime sekrete dhe në kohën e Enver Hoxhës. U mor një gjeneral dhe të tjerë

(Me rastin e vdekjes së profesor Paskal Haxhit, po botojmë një intervistë të tij në...

Shpëtim Nazarko

Çështja “Tahiri” ka kosto politike

Çështja “Tahiri” është sjellë sërish në fokus mbrëmjen e sotme, në emisionin “Studio e Hapur”...

Mentor Nazarko

Papandreu dhe shqiptarët

A është Papandreu antishqiptar? Në përpjekje për të zbutur efektin e përmendjes së Marrëveshjes së...

Mentor Nazarko

Takimi në Kretë: Finalja e marrëdhënieve shqiptaro-greke?

Këto ditë është bërë i njohur lajmi se ministrat e Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir...

Mentor Nazarko

Në perin e Ariadnës: Kosova përballë një labirinthi sfidash

Ndërsa në Budapest ministri i jashtëm i Kosovës i bënte një thirrje emocionale, homologëve të...

Mentor Nazarko

Analiza e kabinetit “Rama 2”

Analisti Mentor Nazarko ka qenë i ftuar pak më parë në rubrikën “Opinion” në News24,...

Shpëtim Nazarko

Mbi rëndësinë e ministrive të qeverisë së re Rama…

Rama këtë kohë e shfrytëzoi për të krijuar një platformë të ministrive, që sot janë...

Shpëtim Nazarko

Kur patriarkët e letrave i përgjigjeshin kërkesës për ndihmë në 1990-ën…

LETËRKËMBIMET/ Nuk ishte e vështirë për mua që të kuptoja pas tre-katër ditësh qëndrimi në...